.


leroymerlin


media expert
Opublikowano: 2023-03-16

Spektakl Teatru Bynajmniej “Bajki Robotów”Wielickie Centrum Kultury oraz Zespół Teatru Bynajmniej z Wieliczki serdecznie zapraszają na ich najnowszy spektakl pt.: "Bajki Robotów" na podstawie wybranych opowiadań Stanisława Lema.


STANISŁAW LEM (1921-2006), jeden z najwybitniejszych pisarzy współczesnych, powszechnie kojarzony przede wszystkim z literaturą fantastyczno-naukową, tworzył powieści i opowiadania. Wśród tych ostatnich szczególne miejsce zajmują BAJKI ROBOTÓW (1964), zbiór opowieści, z których trzy stały się kanwą scenariusza spektaklu. Lem zadaje pytania o miejsce człowieka w nowej sytuacji technologicznej, o odporność na jej psychiczne następstwa.

Rozwój supertechniki może postawić pod znakiem zapytania klasyczne wartości humanizmu i człowieczeństwa.

Występują:
Maria BUSZEWICZ,
Aleksandra CHWASTEK,
Paulina BARTNICKA-WAJDA,
Michał CHYTKOWSKI,
Mateusz DUDA,
Mikołaj TYBULCZUK
Scenografia:
Szymon NOWAK
Muzyka:
Mikołaj TYBULCZUK
Światło:
Szymon NOWAK
Dźwięk:
Paweł BUSZEWICZ
Pieśń Kosmogonika:
Michał CHYTKOWSKI
Reżyseria:
Paweł BUSZEWICZ

Spektakl przeznaczony jest dla widzów dorosłych i młodzieży.

19 marca 2023 r., godz. 17.00 - Wielicki Magistrat przy ul. Powstania Warszawskiego 1 w Wieliczce.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Filii Biblioteki na os. Krzyszkowice oraz w Wielickim Centrum Kultury.
Uwaga – widowisko zawiera treści odpowiednie wyłącznie dla młodzieży i dorosłych.

O ZESPOLE:
Teatr Bynajmniej powstał w Wieliczce w 2004 roku. W pierwszych latach działał przy wielickim klasztorze oo. Reformatów. W 2012 roku teatr przeniósł swoją działalność do Domu Ludowego na Osiedlu Krzyszkowice w Wieliczce gdzie przygotowuje i wystawia swoje spektakle. Teatr Bynajmniej, to bynajmniej nie tylko teatr. To przede wszystkim grono młodych ludzi, których łączy radość wspólnego tworzenia i poszukiwania swojego miejsca w życiu, pasjonatów, dla których teatr stał się sposobem kształtowania, wrażliwości na siebie i drugiego człowieka. Ludzie gotowi na chwilę oderwać się od rzeczywistości, kreując zupełnie nowe światy zapraszają widza do wspólnego przeżywania rzeczy istotnych, lecz jakże często pomijanych w dzisiejszych czasach... We wszystkich tych działaniach nieprzerwanie od ponad 18 lat towarzyszy im Paweł Buszewicz - reżyser Teatru Bynajmniej.   35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022