.
Opublikowano: 2023-04-29

Społecznie odpowiedzialnaKopalnia Soli „Wieliczka” po raz kolejny znalazła się w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Forum Odpowiedzialnego Biznesu doceniło kopalnię aż za 8 przedsięwzięć – od górniczych po promujące zdrowy styl życia.


Redaktorzy raportu za wzorcową praktykę uznali optymalizację zużycia energii elektrycznej. Konsekwentna modernizacja infrastruktury (m.in. stacji wentylatorów głównych szybu Wilson), wymiana źródeł oświetlenia na LED-y (w wyrobiskach oraz w budynkach na powierzchni) oznaczają nie tylko oszczędności finansowe, ale też odpowiedzialność za środowisko naturalne i rozsądne gospodarowanie zasobami.

W rejestrze „Dobrych praktyk” za rok 2022 nie mogło zabraknąć akcji niesienia pomocy Ukrainie. Wieliczanie i pracownicy kopalni wsparli Ukraińców natychmiast i z całego serca. W kopalni schronienie znalazło ok. 100 osób, wiele pozostało w gościnie – głównie mamy z dziećmi. Czekają, aż będzie możliwy bezpieczny powrót do domu.

FOB odnotowało w swym raporcie V edycję konkursu patriotycznego „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ!”, wiosenną akcję sadzenia drzew przy szybach Kościuszko i Boża Wola oraz na Baryczy, charytatywny turniej dla młodych piłkarzy Salt Mine Cup, skierowany do wielickich i krakowskich przedszkolaków program „Zdrowie na 5+”, I Bieg Żupny i podziemny trening służb ratowniczych – GOPR-u i strażaków. Ratownikom towarzyszyły pod ziemią psy.

Raport FOB zawiera ponad 1700 różnych praktyk. Stanowi zbiór inspirujących przedsięwzięć, których efekty najlepiej dowodzą sensu CSR-u we współczesnym biznesie.Społecznie odpowiedzialna - zobacz zdjęcia

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022