.
Opublikowano: 2017-12-04

Spotkania autorskie z czytelnikami powiatu wielickiegoW dniu 30 listopada Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce we współpracy z bibliotekami z terenu Powiatu Wielickiego zorganizowała cykl spotkań autorskich z Łukaszem Wierzbickim


W Andrzejki, 30 listopada odbył się cykl spotkań autorskich z Łukaszem Wierzbickim w bibliotece w Biskupicach i Niepołomicach oraz w przedszkolu w Gdowie i Sz. P. w Targowisku (Gmina Kłaj). W spotkaniach wzięło udział ponad 150 uczniów klas I-III, IV-V szkoły podstawowej oraz 100 uczestników z zerówek przedszkolnych.

Łukasz Wierzbicki w ciekawy sposób i z wielką pasją opowiadał o swoich książkach, podróżach i o zbieraniu materiałów do swoich publikacji. Pierwsze spotkanie miało charakter warsztatowy. Z kilku zapisanych na kartonie słów uczniowie ułożyli opowieść. Dowiedzieli się, jak dobierać słowa, aby powieść była ciekawa i miała zwroty akcji oraz jak stworzyć zaskakujące zakończenie. Na kolejnym spotkaniu opowiedział o losach niedźwiedzia Wojtka, autentycznego przyjaciela żołnierzy z Armii Andersa. Natomiast na ostatnich dwóch zabrał uczestników do Afryki, gdzie poznali autentyczne przygody podróżnika-rowerzysty Kazimierza Nowaka. Wszystkie spotkania wzbogacone były prezentacjami multimedialnymi, w które wplecione były odgłosy zwierząt, fragmenty filmów i czytanych tekstów. Nie zabrakło także różnorodnych gadżetów: afrykańskiego bębna, kapelusza podróżnika, masajskiej dzidy czy afrykańskich pluszaków. Na zakończenie każdego ze spotkań pisarz zachęcał dzieci do poszukiwania przygód, poznawania historii poprzez czytanie książek oraz spełniania dziecięcych marzeń.
Łukasz Wierzbicki, podróżnik, autor książek dla dzieci takich jak „Afryka Kazika”, „Dziadek i niedźwiadek” czy „Machiną przez Chiny”.

Organizowane przez wielicką bibliotekę spotkania mają na celu propagowanie literatury pięknej, wyrabianie nawyków czytelniczych oraz rozbudzanie wyobraźni i kreatywności wśród najmłodszych czytelników bibliotek z terenu powiatu wielickiego.

Autor: MŚ

 
Spotkania autorskie z czytelnikami powiatu wielickiego - zobacz zdjęcia   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022