carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2013-08-27

Spotkania z pasjami – nowy cykl dla seniorów


Już od 12 września wielicka biblioteka zaprasza wszystkich seniorów na nowy cykl spotkań „Spotkania z pasjami”. Tematyka zajęć obejmowała będzie zagadnienia z profilaktyki zdrowotnej, bieżących spraw ekonomicznych, kultury, tradycji, rozrywki, pasji, ekologii, finansów, nowych technologii, relacji z młodszymi pokoleniami.Każdy aktywny senior, który weźmie udział w projekcie, będzie miał okazję wysłuchać krótkich wykładów on-line, a także „poczatować” ze specjalistami z danej dziedziny. Będzie to także idealna okazja do poznania osób znanych nie tylko z telewizji, ale także takich, które prowadzą aktywne życie i realizują swoje pasje, angażują się w życie społeczności lokalnych i realizują ciekawe hobby. Proponujemy Państwu możliwość ciekawego spędzenia czasu poza domem i spotkania się ze sobą w miejscu publicznym. Chcemy stworzyć przyjazną przestrzeń, która umożliwi seniorom nawiązywanie nowych kontaktów oraz otworzy ich na innych ludzi........  Konkurs, który będzie organizowany w ramach spotkań będzie miał na celu rozbudzanie chęci do dzielenia się swoją wiedzą, pasją z innymi. Chcemy pokazać, jak wiele osób w wieku 60+ wciąż pozostaje czynna zawodowo lub jak kreatywnie wykorzystuje swój czas wolny na dokształcanie się, rozwijanie pasji, pomoc innym. Projekt „Spotkania z pasjami” organizowany jest przez Fundację Orange, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz naszą bibliotekę.

IX edycja warsztatów komputerowych dla Seniorów

 

Zajęcia zaczynają się 12 września i odbywać się będą przez kolejne 12 czwartków o stałej godzinie – 10:30. Wszystkich zainteresowanych seniorów prosimy o zgłaszanie się do biblioteki najpóźniej do dn. 9 września 2013 osobiście, telefonicznie lub e-mailowo. Liczba miejsc ograniczona.

[Biblioteka w Wieliczce]20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021