carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-03-04

Spotkanie autorskie z Anką Grupińską


Wielicka biblioteka zaprasza 14 marca o godz. 18:00 na spotkanie autorskie z Anką Grupińską, autorką książki „12 opowieści żydowskich”, która zawiera dwanaście rozmów (między innymi z mieszkańcami Wieliczki).

fot. materiały PiMBP w Wieliczce

Anka Grupińska jest pisarką, dziennikarką, reportażystką, współautorką wystaw, autorką i koordynatorką projektów historii mówionej. Współpracowała z pismami podziemnymi, była współzałożycielką i wydawczynią poznańskiego „Czasu Kultury.


.......  Książka „12 opowieści żydowskich” to opowieści ludzi, którzy dzieciństwo lub młodość spędzili w międzywojennej Polsce, przeżyli Zagładę i w Polsce powojennej zostali. Pochodzą z różnych żydowskich rodzin, zamożnych lub ubogich, tradycyjnych lub zasymilowanych, religijnych, syjonistycznych, bundowskich. Różne są ich doświadczenia i przekonania. Opowiadają po kilkudziesięciu latach o swoim dzieciństwie, o rodzicach i dziadkach, o życiu codziennym i świętach, o szkole, kolegach i nauczycielach. Mówią o czasie Zagłady i często trudnym życiu w PRL.  

Kolejne spotkanie z planszówkami w wielickiej bibliotece!

 

Spotkanie z autorką książki odbędzie się w wielickiej bibliotece 14 marca (piątek) o godz. 18:00. Wstęp wolny. Wszelkich informacji udziela Dział Literatury Pięknej, tel: 012-278-15-65, e-mail: dzialliteraturypieknej@biblioteka.wieliczka.eu.
Podczas spotkania możliwość zakupu książek autorki. Zapraszamy!
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza