.
Opublikowano: 2020-09-15

Spotkanie autorskie z Janem Wróblem w ramach projektu "Wehikuł Czasu - Dzień z Historią Średniowiecza"Mediateka - Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza wszystkich czytelników i mieszkańców na spotkanie autorskie z Janem Wróblem pt.: "Grunwald 1410. Świętością nie wygrasz", które odbędzie się w dniu 19 września 2020 r. Wydarzenie odbędzie się w przestrzeni plenerowej Wielickiej Mediateki oraz w sali Kina Wielicka Mediateka.


Pamięć historyczna i sposób jej przekazywania wiąże się bezpośrednio ze słowem pisanym. Historia jest najważniejszą skarbnicą wiedzy o tym, co się wydarzyło i dlaczego, a także o tym, co może się wydarzyć. Znajomość historii jest niezmiernie ważna, ponieważ zapewnia ona właściwe funkcjonowanie społeczeństwa. Wyznawanie wspólnych wartości zakotwiczonych w przeszłości daje szansę na budowanie wspólnej bezpiecznej przyszłości. To dzięki poznawaniu historii możemy poznawać i odkrywać swoją tożsamość.

Jan Wróbel jest historykiem, dziennikarzem, nauczycielem, popularyzatorem historii, autorem m.in. poradnika "Jak przetrwać w szkole i nie zwariować", serii "Historia Polski 2.0", a ostatnio książki "Grunwald 1410. Świętością nie wygrasz" - to właśnie on przeniesie nas wehikułem czasu w arcyciekawe czasy średniowiecza.

Serdecznie zapraszamy - 19 września 2020 r., sobota, sala kinowa Wielickiej Mediateki.

Współorganizatorem spotkania jest Wydawnictwo Znak Horyzont.

Wydarzenie organizowane w ramach projektu "Wehikuł Czasu. Spotkania z historią", który dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura –Interwencje 2020.

Przypominamy, że ilość miejsc jest ograniczona. Na terenie obiektu (także widowni) obowiązują obostrzenia w związku z epidemią SARS-COV-2 wg wytycznych GIS, MZ, MEN. Informacje: biblioteka@biblioteka.wieliczka.eu, tel. 12 385 88 10.

Szczegóły niebawem na naszym Fan Page i stronie www.biblioteka.wieliczka.eu.

[KZ]

   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022