hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-11-25

Spotkanie seniorów z wielicką policjantką15 listopada w wielickiej Mediatece odbyło się spotkanie w ramach projektu ,,Poniedziałkowego Klubu Seniora ’’. Wykłady odbywają się dwa razy w miesiącu - w pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca a ich celem jest zagospodarowanie wolnego czasu seniorom. Ponadto, takie spotkanie daje możliwość poszerzenia swojej wiedzy, wspiera edukację osób dorosłych oraz integruje środowisko seniorskie.


W ramach ,,Poniedziałkowego Klubu Seniora”, którego organizatorem jest wielicka Mediateka (Biblioteka Miejska) 15 listopada br., sierż. Adrianna Palonek prowadziła wykład, którego tematem były zasady bezpieczeństwa seniorów w ruchu drogowym. Policjantka przypomniała w jaki sposób zachować bezpieczeństwo przemieszczając się na drodze jako osoba piesza, bądź też kierująca. W dalszej części prelekcji funkcjonariuszka poruszyła kwestię dotyczącą oszustw na różnych płaszczyznach. Serż. Adrianna Palonek uświadamiała osoby starsze, jakimi metodami posługują się przestępcy i jak ustrzec się przed oszustwem i kradzieżą stosowanych szczególnie wobec osób starszych. Po wykładzie uczestnicy spotkania chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami życiowymi oraz zadawali pytania związane z tematyką spotkania na które policjantka udzielała odpowiedzi Spotkanie to przebiegło w miłej atmosferze oraz pozostawiło w świadomości seniorów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa.

KPP Wieliczka


   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021