.
Opublikowano: 2021-11-25

Spotkanie seniorów z wielicką policjantką15 listopada w wielickiej Mediatece odbyło się spotkanie w ramach projektu ,,Poniedziałkowego Klubu Seniora ’’. Wykłady odbywają się dwa razy w miesiącu - w pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca a ich celem jest zagospodarowanie wolnego czasu seniorom. Ponadto, takie spotkanie daje możliwość poszerzenia swojej wiedzy, wspiera edukację osób dorosłych oraz integruje środowisko seniorskie.


W ramach ,,Poniedziałkowego Klubu Seniora”, którego organizatorem jest wielicka Mediateka (Biblioteka Miejska) 15 listopada br., sierż. Adrianna Palonek prowadziła wykład, którego tematem były zasady bezpieczeństwa seniorów w ruchu drogowym. Policjantka przypomniała w jaki sposób zachować bezpieczeństwo przemieszczając się na drodze jako osoba piesza, bądź też kierująca. W dalszej części prelekcji funkcjonariuszka poruszyła kwestię dotyczącą oszustw na różnych płaszczyznach. Serż. Adrianna Palonek uświadamiała osoby starsze, jakimi metodami posługują się przestępcy i jak ustrzec się przed oszustwem i kradzieżą stosowanych szczególnie wobec osób starszych. Po wykładzie uczestnicy spotkania chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami życiowymi oraz zadawali pytania związane z tematyką spotkania na które policjantka udzielała odpowiedzi Spotkanie to przebiegło w miłej atmosferze oraz pozostawiło w świadomości seniorów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa.

KPP Wieliczka35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022