carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-04-10

Spotkanie z Agnieszką Frączek


4 kwietnia w wielickiej bibliotece oraz jej dwóch filiach odbyły się spotkania z Agnieszką Frączek – autorką książek dla najmłodszych.

Agnieszka Frączek w bibliotece / fot. PiMBP w Wieliczce

Książki autorstwa Agnieszki Frączek to wiersze i opowiadania dla najmłodszych. Literatura ta, z mnóstwem ciekawych przykładów łatwych do zapamiętania przez dziecko, w interesujący i zabawny sposób uczy prawidłowej wymowy i pisowni języka polskiego.

Pani Agnieszka to miłośniczka psów i kotów, które wielokrotnie są bohaterami jej utworów. To właśnie one najbardziej interesowały uczestników naszego spotkania. Autorka opowiedziała dzieciakom jak krok po kroku powstaje książka, zwracając szczególną uwagę na pracę ilustratora. Ilustracje książkowe są bowiem szczególnie ważnym elementem edukacji dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym i są dla nich równie ważne co tekst.

W spotkaniach licznie i aktywnie uczestniczyły przedszkolaki oraz pierwszoklasiści, którzy zasypywali pytaniami naszego gościa. Autografy oraz wspólne pamiątkowe zdjęcia zakończyły literackie spotkanie z pisarką........  Agnieszka Frączek – Z wykształcenia jest germanistką i leksykografem, z zamiłowania – autorką wierszy i opowiadań dla najmłodszych. Pracuje na Uniwersytecie Warszawskim jako adiunkt-językoznawca. Wielką frajdę sprawia jej zabawa językiem – zwłaszcza w twórczości dla dzieci. Laureatka Nagrody Edukacja XXI (Za Kanapkę i innych wiersz kapkę), Nagrody im. Marii Weryho – Radziwiłłowicz.  

Kwietniowe spotkanie na Filmowym poddaszu

 

Serdecznie polecamy książki autorstwa Agnieszki Frączek. Najbardziej popularne to: „Bziki Weroniki”, „Berek literek czyli psoty od A do Z”, „Banialuki do zabawy i nauki”, „Trzeszczyki czyli trzeszczące wierszyki”, „Jeśli bocian nie przyleci, czyli skąd się biorą dzieci”

[PW]

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022