carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-04-10

Spotkanie z Agnieszką Frączek


4 kwietnia w wielickiej bibliotece oraz jej dwóch filiach odbyły się spotkania z Agnieszką Frączek – autorką książek dla najmłodszych.

Agnieszka Frączek w bibliotece / fot. PiMBP w Wieliczce

Książki autorstwa Agnieszki Frączek to wiersze i opowiadania dla najmłodszych. Literatura ta, z mnóstwem ciekawych przykładów łatwych do zapamiętania przez dziecko, w interesujący i zabawny sposób uczy prawidłowej wymowy i pisowni języka polskiego.

Pani Agnieszka to miłośniczka psów i kotów, które wielokrotnie są bohaterami jej utworów. To właśnie one najbardziej interesowały uczestników naszego spotkania. Autorka opowiedziała dzieciakom jak krok po kroku powstaje książka, zwracając szczególną uwagę na pracę ilustratora. Ilustracje książkowe są bowiem szczególnie ważnym elementem edukacji dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym i są dla nich równie ważne co tekst.

W spotkaniach licznie i aktywnie uczestniczyły przedszkolaki oraz pierwszoklasiści, którzy zasypywali pytaniami naszego gościa. Autografy oraz wspólne pamiątkowe zdjęcia zakończyły literackie spotkanie z pisarką........  Agnieszka Frączek – Z wykształcenia jest germanistką i leksykografem, z zamiłowania – autorką wierszy i opowiadań dla najmłodszych. Pracuje na Uniwersytecie Warszawskim jako adiunkt-językoznawca. Wielką frajdę sprawia jej zabawa językiem – zwłaszcza w twórczości dla dzieci. Laureatka Nagrody Edukacja XXI (Za Kanapkę i innych wiersz kapkę), Nagrody im. Marii Weryho – Radziwiłłowicz.  

Kwietniowe spotkanie na Filmowym poddaszu

 

Serdecznie polecamy książki autorstwa Agnieszki Frączek. Najbardziej popularne to: „Bziki Weroniki”, „Berek literek czyli psoty od A do Z”, „Banialuki do zabawy i nauki”, „Trzeszczyki czyli trzeszczące wierszyki”, „Jeśli bocian nie przyleci, czyli skąd się biorą dzieci”

[PW]

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021