.


Opublikowano: 2023-11-14

Spotkanie z Januszem „Krawcem” WiśniewskimW najbliższy piątek 17 listopada w Wielickiej Mediatece odbędzie się spotkanie z Januszem „Krawcem” Wiśniewskim autorem m.in. cyklu książek „Życie skrojone na miarę”. Spotkanie poprowadzi Małgorzata Płoszaj, miłośniczka książek i pasjonatka szycia. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00 – wstęp wolny.


17 listopada (piątek) o godz. 18:00 w sali kinowej Wielickiej Mediateki odbędzie się spotkanie z Januszem „Krawcem” Wiśniewskim, autorem m.in. cyklu książek „Życie skrojone na miarę”. Spotkanie poprowadzi Małgorzata Płoszaj, miłośniczka książek i pasjonatka szycia.

Janusz Wiśniewski, z urodzenia warszawiak, gdynianin z wyboru serca, prowadzi swoją pracownie na ulicy Starowiejskiej w Gdyni. Nazywany przez klientów pierwszym krawcem RP; ubiera prezydentów, premierów, parlamentarzystów, polityków, celebrytów, gwiazdy Hollywood. Garnitury z gdyńskiej pracowni cieszą się uznaniem w Mediolanie, Paryżu czy Brukseli. Wiśniewski to marka, klasa, pasja, elegancja i styl. Największą pasją ostatnich lat pana Janusza jest pisanie. To autor m.in. cyklu autobiograficznych książek „Życie skrojone na miarę”.

Na spotkanie z człowiekiem z niezwykłą osobowością zaprasza Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce, Klub Aktywnego Seniora oraz Kino Wielicka Mediateka.   35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022