.
Opublikowano: 2017-05-02

Spotkanie z Tomkiem Michniewiczem20 maja, tuż po 7. Wielickim Dyktandzie zapraszamy, zarówno uczestników jak i osoby, które nie biorą udziału w konkursie na emocjonujące spotkanie autorskie z naszym gościem specjalnym - podróżnikiem, dziennikarzem, reportażystą, organizatorem wypraw i ekspedycji - Tomkiem Michniewiczem.


Nasz gość, z plecakiem odwiedził 56 krajów, niektóre z nich wielokrotnie. Jest autorem czterech bestsellerowych, nagradzanych reportaży książkowych: Samsara (2010), Gorączka (2011) i Swoją drogą (2014), Świat równoległy (2015). Otrzymał cztery statuetki na festiwalu sztuki mediów i podróży Mediatravel, był nominowany do nagrody National Geographic “Traveler” oraz do Kolosów – najbardziej prestiżowej nagrody podróżniczej w Polsce.

Prowadzi serię poradnikową “W drogę!” w Radiu Zet, ale jest też kojarzony z autorską audycją „Trójka Przekracza Granice” w Programie Trzecim Polskiego Radia, z “Resztą świata” w radiowej Jedynce i z programem podróżniczym “Inny świat” w telewizji TTV.

źródło i więcej informacji na: http://tomekmichniewicz.pl/


PiMBP w Wieliczce


    

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022