hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-10-26

Spowodował kolizję będąc pod wpływem narkotyków i uciekł. W jego samochodzie znaleziono m.in. Metaamfetaminę i amfetaminę.Zatrzymany przez gdowskich policjantów 33-latek podróżujący oplem odpowie za spowodowanie kolizji drogowej pod wpływem narkotyków. Został ujęty przez kierujących, którzy zostali poszkodowani w tym zdarzeniu. Policjanci znaleźli przy nim znaczne ilości narkotyków. W trakcie przeszukania domu 34- latka, u którego próbował schronić się 33- latek, również natrafili na znaczne ilości narkotyków. Obaj usłyszeli już zarzuty.


22 października, około godziny 11, policjanci zostali powiadomieni o kolizji drogowej, do której doszło w miejscowości Trąbki gm. Biskupice oraz o ujęciu sprawcy. Funkcjonariusze na miejscu zastali poszkodowanych oraz ujętego przez nich, 33 letniego kierującego oplem. Jak ustalili mundurowi, kierujący oplem spowodował kolizję drogową a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia i wjechał na teren posesji 34 -letniego kolegi, skąd już na piechotę zaczał uciekać. Poszkodowani ujęli sprawcę zdarzenia drogowego i powiadomili Policję. Funkcjonariusze przebadali 33 -latka na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że w chwili zdarzenia był trzeźwy, pod działaniem narkotyków.

Policjanci ustalili również, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. W trakcie kontroli pojazdu sprawcy, mundurowi ujawnili ponad 52 gramy amfetaminy, 55 gramów metaamfetaminy oraz 6 gramów marihuany, należące do sprawcy kolizji. Policjanci podejrzewając, że właściciel posesji, u którego próbował się schronić 33 latek, również może mieć coś wspólnego z posiadaniem narkotyków, przeszukali jego dom. W domu znaleźli ponad 220 gramów amfetaminy oraz 2,7 grama marihuany. Policjanci natrafili także na 7 sztuk krzewów konopi indyjskich, które uprawiał właściciel posesji. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani.

23 października br. 34- latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz uprawy konopi. 33 -latkowi postawiono zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Jeżeli badania krwi potwierdzą wyniki narkotestera, usłyszy on również zarzuty kierowania pojazdem pod wpływem działania środka odurzającego oraz spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Obu mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Prokurator wobec obu mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru oraz poręczenia majątkowego.

KPP Wieliczka


   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021