hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-10-21

Sprawcy włamania do domu w Niepołomicach zatrzymani przez policjęWieliccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 34 i 27 lat podejrzewanych o włamanie do domu jednorodzinnego na terenie Niepołomic. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych rzeczy oraz ujawnili łom który posłużył sprawcom do wyłamania drzwi.


14 października br. policjanci z Niepołomic otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego w Niepołomicach. Sprawcy włamali się do domu poprzez wyłamanie drzwi znajdujących się na zapleczu budynku, a po wejściu do jednego z pomieszczeń ukradli biżuterię srebrną oraz numizmaty . Pokrzywdzona oszacowała straty na kwotę około 15 tyś złotych. Sprawą zajęli się kryminalni z wielickiej komendy. Jeszcze tego samego dnia policjanci ustalili tożsamość sprawców i zatrzymali 27-letniego mieszkańca Niepołomic oraz 34- letniego mieszkańca powiatu krakowskiego. Policjanci w trakcie przeszukania ich posesji ujawnili łom, który posłużył im do wyłamania drzwi oraz srebrną pudernicę, która został utracona w wyniku tego przestępstwa. Dodatkowo przy 34-latku ujawniono środki odurzające w postaci amfetaminy.  15 października zatrzymani usłyszeli zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Wieliczka


   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021