.





bal_karnawalowy_2026

Opublikowano: 2025-12-28

Srebro na Mistrzostwach i futsalowa czołówka kraju. Targowianka z Targowiska pisze piękną historię



Nie mają potężnego sponsora ani głośnych nazwisk z okładek, a mimo to należą do najmocniejszych młodzieżowych ekip futsalowych w Polsce. Zawodniczki Targowianki Targowisko w pierwszy weekend grudnia wywalczyły w Bydgoszczy srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-19. To zwieńczenie sezonu, w którym klub z niewielkiej miejscowości udowadnia, że talent i konsekwencja potrafią przenosić góry.


Finałowy turniej rozpoczął się dla Targowianki w imponującym stylu. W fazie grupowej zespół nie tylko wygrywał, ale dominował: Beniaminek Krosno pokonał 8:1, UKKS Katowice 6:0, a w kluczowym meczu ograł faworyzowany UKS SMS Łódź 2:1. Ten komplet zwycięstw dał drużynie pierwsze miejsce w grupie D i pewny awans do fazy pucharowej.

W ćwierćfinale zawodniczki z Targowiska odprawiły Energę Stomilanki Olsztyn 4:1. Półfinał był już próbą cierpliwości i charakteru — po twardym, wyrównanym spotkaniu Targowianka zwyciężyła 1:0 z Rekordem Bielsko-Biała, meldując się w wielkim finale.

Decydujący mecz ponownie zestawił Targowiankę z UKS SMS Łódź. Tym razem o złocie przesądził błyskawiczny cios rywalek: jedyna bramka spotkania padła już w 23. sekundzie, a później — mimo walki z obu stron — wynik nie uległ zmianie. Srebrne medale oznaczały, że drużyna została wicemistrzem Polski U-19 w futsalu.

Na parkiecie błysnęła zwłaszcza Julia Sieczka, autorka siedmiu trafień, która zakończyła turniej ze statuetką Złotego Buta dla najlepszej strzelczyni mistrzostw. W ataku skutecznie wspierały ją m.in. Gabriela Krawczyk i Julia Dziurdzia (po cztery gole) oraz Aleksandra Kuśnierz i Wiktoria Krawczyk (po trzy). Zespół rozegrał komplet pięciu spotkań, imponując również dyscypliną — turniej przeszedł bez ani jednej żółtej kartki.

Sukces ma wymiar tym większy, że Targowianka to projekt budowany konsekwentnie, w dużej mierze dzięki pracy u podstaw: zaangażowaniu trenera Arkadiusza Borycza, wsparciu rodziców i lokalnej społeczności oraz generacji wyjątkowo utalentowanych zawodniczek — w tym bliźniaczek Wiktorii i Gabrieli Krawczyk. Co ważne, młode piłkarki łączą futsal z grą na trawie: klub występuje w trzeciej lidze kobiet, a jednocześnie od tego sezonu rywalizuje w Ekstralidze Futsalu Kobiet, gdzie należy do wyróżniających się zespołów.

Wicemistrzostwo Polski U-19 to nie tylko medal — to sygnał, że w Targowisku rośnie drużyna, która może jeszcze nie raz zaskoczyć krajową czołówkę, jeśli dalej będzie pracować z taką samą pasją i konsekwencją.

krakow







Magia teatru i ekologii  
Data: 20 sierpnia
Lokalizacja: Niepołomice

Kolorowa scenografia, porywająca muzyka i przesłanie, które łączy pokolenia – już 20 sierpnia Niepołomickie Błonia zamienią się w tętniącą życiem plenerową scenę. Urząd Miasta i Gminy Niepołomice zaprasza na widowisko „Żywiołowo dla planety” w wykonaniu Teatru Katarynka – wydarzenie stworzone z myślą o dzieciach, ale skierowane do całych rodzin i wszystkich mieszkańców.
Magia teatru i ekologii
Puszcza na lata  
Data: 2 i 23 sierpnia 
Lokalizacja: Niepołomice

Letnie wieczory w otoczeniu zieleni, dźwięki eksperymentalnej elektroniki i rytmy jazzu unoszące się w powietrzu – to właśnie „Puszcza na Lata”, wyjątkowy cykl plenerowych koncertów organizowany wspólnie przez
Puszcza na lata