carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2015-03-12

Starostwa wielicki Jacek Juszkiewicz pozostanie na stanowisku


Wczoraj podczas VI sesji Rady Powiatu Wielickiego odbyło się głosowanie nad wnioskiem o odwołanie wielickiego starosty Jacka Juszkiewicza.

fot. WieliczkaCity.pl

Zaledwie 7 spośród 23 radnych głosowało za odwołaniem starosty z jego stanowiska. 13-stu radnych było przeciw odwołaniu, 2 wstrzymało się od głosu. Jacek Juszkiewicz nie wziął udział w głosowaniu. - Jeżeli złamałem prawo, to znaczy, że łamią go wszyscy samorządowcy w Polsce. W takiej sytuacji powinniśmy wszyscy stąd wyjść z głosić się do prokuratury – powiedział przed głosowaniem Jacek Juszkiewicz.

Wniosek o odwołanie Jacka Juszkiewicza ze swojego stanowiska był wynikiem sprawy ekwiwalentowej, którą jakiś czas temu nagłośnił Dziennik Polski. Najwyższym urzędnikom wielickiego starostwa wypłacono prawie 170 tys. zł, m.in. jako ekwiwalenty za urlop niewykorzystany w kadencji 2010-2014. Jacek Juszkiewicz, który jest starostą od 2006 roku, otrzymał 50 179 zł (wszystkie kwoty brutto), a były wiceszef powiatu, obecnie pełnomocnik starosty Mirosław Mrozowski - 75 394 zł (ekwiwalent i odprawa). 

Starosta zapewnił, że nie będzie odbierał dni wolnych za czas przepracowany w niedzielę i święta oraz że wykorzysta urlop wypoczynkowy w całości i nie dopuści w przyszłości do wypłacania ekwiwalentów żadnemu z członków zarządu. 

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022