carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2012-05-10

„Stopka” w Sierczy


W ramach realizowanego projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Wieliczce i Powiatowym Urzędem Pracy podjęto działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa dzieci podczas drogi do i ze szkoły.

Od dnia 7 maja 2012 roku na skrzyżowaniu drogi powiatowej z gminną w Sierczy rozpoczęły się dyżury dwóch osób przeprowadzających dzieci przez jezdnię w godzinach porannych i popołudniowych. Akcja została poprzedzona apelem szkolnym, podczas którego Dyrektor szkoły Pani Renata Bachowska zapoznała uczniów z planowanym przedsięwzięciem. Przez pierwsze kilka dni Panie „Stopki” są wspomagane przez policjantów, którzy zwracają uwagę na zachowanie bezpieczeństwa podczas przeprowadzania dzieci przez przejście.35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022