hyundai


.mazda

Opublikowano: 2021-02-24

Strażacy uratowali tonącego psa, pod którym załamał się lódDziś tuż przed godziną 16:00 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Wieliczce wpłynęło zgłoszenie o tonącym psie, pod którym załamał się lód na zbiorniku wodnym w miejscowości Marszowice.


Na miejsce ruszyli strażacy z JRG Wieliczka, OSP Gdów oraz OSP Marszowice. Ratownicy zabezpieczeni w specjalistyczny sprzęt, m.in. ubrania do pracy w wodzie oraz kamizelki asekuracyjne ewakuowali tonącego czworonoga za pomocą sań lodowych na brzeg, a następnie przekazali go pod opiekę właścicielce.

Strażacy przestrzegają przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne. Tym razem akcja zakończyła się sczęśliwie. Wchodzenie na lód osób dorosłych i dzieci jest szczególnie niebezpieczne i może zakończyć się tragicznie. Apelujemy do rodziców, aby przed tym poważnym zagrożeniem ostrzegali swoje dzieci, a także zwrócili uwagę na miejsca gdzie ich podopieczni spędzają czas, kiedy przebywają na świeżym powietrzu.

PSP Wieliczka


   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021