.
Opublikowano: 2021-02-24

Strażacy uratowali tonącego psa, pod którym załamał się lódDziś tuż przed godziną 16:00 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Wieliczce wpłynęło zgłoszenie o tonącym psie, pod którym załamał się lód na zbiorniku wodnym w miejscowości Marszowice.


Na miejsce ruszyli strażacy z JRG Wieliczka, OSP Gdów oraz OSP Marszowice. Ratownicy zabezpieczeni w specjalistyczny sprzęt, m.in. ubrania do pracy w wodzie oraz kamizelki asekuracyjne ewakuowali tonącego czworonoga za pomocą sań lodowych na brzeg, a następnie przekazali go pod opiekę właścicielce.

Strażacy przestrzegają przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne. Tym razem akcja zakończyła się sczęśliwie. Wchodzenie na lód osób dorosłych i dzieci jest szczególnie niebezpieczne i może zakończyć się tragicznie. Apelujemy do rodziców, aby przed tym poważnym zagrożeniem ostrzegali swoje dzieci, a także zwrócili uwagę na miejsca gdzie ich podopieczni spędzają czas, kiedy przebywają na świeżym powietrzu.

PSP Wieliczka35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022