hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-02-24

Strażacy uratowali tonącego psa, pod którym załamał się lódDziś tuż przed godziną 16:00 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Wieliczce wpłynęło zgłoszenie o tonącym psie, pod którym załamał się lód na zbiorniku wodnym w miejscowości Marszowice.


Na miejsce ruszyli strażacy z JRG Wieliczka, OSP Gdów oraz OSP Marszowice. Ratownicy zabezpieczeni w specjalistyczny sprzęt, m.in. ubrania do pracy w wodzie oraz kamizelki asekuracyjne ewakuowali tonącego czworonoga za pomocą sań lodowych na brzeg, a następnie przekazali go pod opiekę właścicielce.

Strażacy przestrzegają przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne. Tym razem akcja zakończyła się sczęśliwie. Wchodzenie na lód osób dorosłych i dzieci jest szczególnie niebezpieczne i może zakończyć się tragicznie. Apelujemy do rodziców, aby przed tym poważnym zagrożeniem ostrzegali swoje dzieci, a także zwrócili uwagę na miejsca gdzie ich podopieczni spędzają czas, kiedy przebywają na świeżym powietrzu.

PSP Wieliczka   
likwidacja szkod komunikacyjnych

mrowkaRenata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka