.


leroymerlin


media expert
Opublikowano: 2023-03-16

Strzelił z wiatrówki w oko mężczyźnie który stał na przystanku20-latek po kłótni w barze z 32-latkiem, zaatakował go na ulicy, strzelając z samochodu z wiatrówki gazowej. Poszkodowany stracił oko. Sprawca został szybko ustalony i zatrzymany przez kryminalnych z Gdowa i Wieliczki. Sąd na wniosek myślenickiej prokuratury tymczasowo aresztował podejrzanego.


Dyżurny Komisariatu Policji w Gdowie w nocy z 4 na 5 marca 2023 roku został powiadomiony o zranieniu mężczyzny w miejscowości Zręczyce (gmina Gdów). Jak wynikało ze wstępnych ustaleń Policji, jeden z pasażerów samochodu marki Skoda, który przejeżdżał obok osób stojących na przystanku, oddał strzał z bliskiej odległości z nieustalonej broni w kierunku 32-latka, raniąc go w oko. Po zdarzeniu skoda oddaliła się w nieznanym kierunku.

Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Gdowie wraz z policjantami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce podjęli intensywne czynności zmierzające do ustalenia osób biorących udział w zdarzeniu. Wytypowali 6 osób mogących mieć związek ze sprawą, które zamieszkiwały na terenie powiatów wielickiego i bocheńskiego. Policjanci 5 i 6 marca przesłuchali figurantów i przeszukali ich posesje. Podczas przeszukania u 20-letniego mieszkańca powiatu bocheńskiego, funkcjonariusze ujawnili broń, z której został oddany strzał do pokrzywdzonego mężczyzny. To wiatrówka gazowa na metalowe kulki, która została zabezpieczona do badań w laboratorium kryminalistycznym. 20-latek został zatrzymany. Ustalono, że zaatakował 32-latka w związku z wcześniejszą kłótnią, która miała miejsce pomiędzy nimi w lokalu gastronomicznym w Gdowie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu spowodowania trwałego uszczerbku na zdrowiu 32-latka. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Myślenicach, 7 marca br. sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności na okres nie krótszy od lat trzech.

KPP Wieliczka


   35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022