.
Opublikowano: 2024-05-28

Studenci nakręcili film o Smoku Wawelskim – nie zabrakło akcentów wielickich"Smok Wawelski" to najnowsze dzieło studenckiej grupy filmowej Produkcja Troja, założonej przez braci trojaczków z Wieliczki. Dziś grupa jednoczy studentów z całej Polski, a ich najnowszy film powstał w Krakowie i okolicach Wieliczki.


Film o Smoku Wawelskim

Grupa bliskich przyjaciół, regularnie spotykających się na nocne sesje gry planszowej "Smoki", postanawia rozwikłać zagadkę tajemniczych zaginięć w Krakowie. Po jednej z przegranych rozgrywek, jeden z członków klubu znika bez śladu, pozostawiając jedynie tajemniczy znak przypominający ślady pazurów. Zdeterminowani przyjaciele decydują się odnaleźć zaginionego kolegę. Film ukazuje Kraków z nowej, tajemniczej perspektywy. Przez całą historię przeplatają się momenty komediowe, które łagodzą atmosferę, oraz elementy kina grozy, które potrafią wywołać dreszcze.

Zabytkowa chata w Sierczy

Pierwsza część zdjęć do filmu powstała w Sierczy, wsi zlokalizowanej nieopodal Wieliczki. Twórcy filmu wyjaśniają: ,,Długo zastanawialiśmy się nad miejscem, które odda tajemniczy klimat pierwszych scen filmu. Ostatecznie wybraliśmy chatkę w pobliżu Wieliczki, która ma niesamowity charakter. To właśnie w niej bohaterowie rozpoczynają grę, nadającą później tempo całej produkcji." Grupa Produkcja Troja działa już od dwunastu lat, a ulice Wieliczki wielokrotnie zostały uwiecznione w ich filmach.

Film możecie obejrzeć na YouTubie klikając tutaj35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022