carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-11-18

Sułków: pijany szedł w nocy środkiem jezdni - potrącił go samochód


W niedzielę /16.11.14r./ około godz. 1:35 w Sułkowie kierujący volkswagenem potrącił pieszego, który prawdopodobnie szedł środkiem jezdni.

fot. KPP Wieliczka

Wstępne ustalenia podają, iż 40-letni kierujący volkswagenem jadąc od strony Wieliczki w kierunku Bochni, najechał na pieszego idącego środkiem jezdni. Badania pokazały, że 25-latek był pod wpływem alkoholu – miał 1,93 promile. Nadto poruszał się poza obszarem zabudowanym nie posiadając żadnych elementów odblaskowych. Kierujący był trzeźwy. Postępowanie prowadzi KPP Wieliczka.

Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza