carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2010-12-28

Świąteczne spotkanie aktywnych mam


Uczestniczki realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie projektu „Aktywna mama” zaangażowały się na tyle w prowadzone w jego ramach zajęcia, że podejmują działania nie mieszczące się w jego programie. Jednym z nich był pomysł zorganizowania świątecznego spotkania.

Zebranych powitała dyrektor PCPR w Wieliczce Ryszarda Zakrzewska-Zachwieja, która przybliżyła założenia programu „Aktywna mama” i zwróciła uwagę na obecne jej uczestniczki, które wykraczają poza standardowe ramy projektu, choćby z takimi inicjatywami, jak organizacja spotkania świątecznego. Do tej wypowiedzi nawiązali włodarze powiatu: starosta Jacek Juszkiewicz i wicestarosta Mirosław Mrozowski, którzy podkreślili znaczenie projektu i zaangażowania ze strony mam. – To niezwykle cenne, że pomimo wielu obowiązków i trudów związanych z codziennym życiem, znajdują panie czas i chęci na udział w zajęciach – stwierdził Jacek Juszkiewicz.


fot. B.Pasek
Świąteczne spotkanie aktywnych mam

W projekcie uczestniczy trzydzieści kobiet, nieaktywnych zawodowo, sprawujących opiekę nad niepełnosprawnymi dziećmi. Panie skorzystały już z zajęć warsztatowych i indywidualnych spotkań z psychologiem, kursu Wen Do, programu profilaktyczno-zdrowotnego w kopalni soli w Wieliczce oraz bloku tematycznego „Lepiej wyglądam, lepiej się czuję”, związanego z poprawą wizerunku zewnętrznego. Uwieńczeniem projektu, który zakończy się w lutym 2011 roku będzie konferencja podsumowująca, podczas której nastąpi wręczenie uczestniczkom certyfikatów animatora środowiska lokalnego.

- Ponieważ projekt cieszy się ogromnym zainteresowaniem, planowana jest jego kontynuacja co najmniej w formie grupy wsparcia. Możliwe, że powstanie również stowarzyszenie skupiające osoby biorące w nim udział – twierdzi dyrektor PCPR Ryszarda Zakrzewska-Zachwieja. Sam projekt, na co zwracają uwagę jego organizatorzy, pokazuje, jak duże jest zapotrzebowanie na działania zmierzające do aktywizacji społecznej i integracji z otoczeniem środowisk narażonych na marginalizację oraz jak ważne jest promowanie postaw liderskich w takich środowiskach, dysponujących zazwyczaj dużym potencjałem do rozwiązywania własnych problemów.

BPRenata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka