.
Opublikowano: 2017-11-30

Sypnęło śniegiem w WieliczceDziś pojawił się w Wieliczce pierwszy śnieg w tym sezonie. Rano, za oknem było już biało, a z każdą kolejną godziną śniegu tylko przybywało.


Obecnie w centrum Wieliczki, przynajmniej te główne ulice nie wyglądają źle, przeważnie są czarne. Nieco inaczej wygląda sytuacja na tych mniejszych ulicach gdzie można spotkać spore ilości błota pośniegowego. Nieco gorzej wyglądają chodniki czy to te na osiedlach czy wzdłuż głównych ulic, np. Piłsudskiego, gdzie jest ślisko i zalega tam sporo błota i śniegu. Jak piszą mieszkańcy, rano sytuacja wyglądała gorzej np. na zjeździe z Chorągwicy do Tomaszkowic, gdzie auta miały problemy z jazdą pod górę.

 
Sypnęło śniegiem w Wieliczce - zobacz zdjęcia   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022