carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2013-09-30

System Zintegrowanej Informacji Powiatowej po raz pierwszy


W Gdowie zorganizowano pierwszy dyżur pracowników działającego w ramach Starostwa Powiatowego w Wieliczce oraz Powiatowego Urzędu Pracy Systemu Zintegrowanej Informacji Powiatowej. Z bezpłatnej pomocy w zakresie regulacji stanu prawnego nieruchomości, doradztwa konsumenckiego oraz prawa pracy skorzystało 20 osób.

 
Dyżur w ramach SZIP w Gdowie / Zdjęcie (fot. Marcin Idzi)

- Założeniem Systemu Zintegrowanej Informacji Powiatowej jest pomoc w załatwieniu najważniejszych dla Państwa spraw. Dotyczą one nieruchomości, rodziny, pracy czy też zakupów. Z każdą z nich spotykamy się na co dzień. W większości przypadków radzimy sobie z nimi sami. Jednak nie zawsze, właściwie coraz częściej zdarza się, że potrzebujemy wsparcia ze strony specjalistów. Taką pomoc zapewnia Punkt Informacyjno-Konsultacyjny, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowy Urząd Pracy oraz Powiatowy Rzecznik Konsumentów.


.......  Jest ona świadczona bezpłatnie, rzetelnie i szybko. Jestem przekonany, że pozwoli Państwu uporać się z problemami i doprowadzić do końca podejmowane działania – wyjaśnia Jacek Juszkiewicz, starosta wielicki.

Informacje dotyczące działalności Systemu Zintegrowanej Informacji Powiatowej można uzyskać pod numerem telefonu: 12 289 19 04. Natomiast kolejny dyżur poza Wieliczką zaplanowano na listopad i będzie miał on miejsce w Kłaju.

Pierwszy etap budowy obwodnicy Gdowa

 

Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka