carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2013-09-30

System Zintegrowanej Informacji Powiatowej po raz pierwszy


W Gdowie zorganizowano pierwszy dyżur pracowników działającego w ramach Starostwa Powiatowego w Wieliczce oraz Powiatowego Urzędu Pracy Systemu Zintegrowanej Informacji Powiatowej. Z bezpłatnej pomocy w zakresie regulacji stanu prawnego nieruchomości, doradztwa konsumenckiego oraz prawa pracy skorzystało 20 osób.

 
Dyżur w ramach SZIP w Gdowie / Zdjęcie (fot. Marcin Idzi)

- Założeniem Systemu Zintegrowanej Informacji Powiatowej jest pomoc w załatwieniu najważniejszych dla Państwa spraw. Dotyczą one nieruchomości, rodziny, pracy czy też zakupów. Z każdą z nich spotykamy się na co dzień. W większości przypadków radzimy sobie z nimi sami. Jednak nie zawsze, właściwie coraz częściej zdarza się, że potrzebujemy wsparcia ze strony specjalistów. Taką pomoc zapewnia Punkt Informacyjno-Konsultacyjny, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowy Urząd Pracy oraz Powiatowy Rzecznik Konsumentów.


.......  Jest ona świadczona bezpłatnie, rzetelnie i szybko. Jestem przekonany, że pozwoli Państwu uporać się z problemami i doprowadzić do końca podejmowane działania – wyjaśnia Jacek Juszkiewicz, starosta wielicki.

Informacje dotyczące działalności Systemu Zintegrowanej Informacji Powiatowej można uzyskać pod numerem telefonu: 12 289 19 04. Natomiast kolejny dyżur poza Wieliczką zaplanowano na listopad i będzie miał on miejsce w Kłaju.

Pierwszy etap budowy obwodnicy Gdowa

 

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021