carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2015-10-27

Szachowe Mistrzostwa do lat 7


17 X 2015 r. w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Przebieczanach z siedzibą w Tomaszkowicach zorganizowano Otwarte Mistrzostwa Małopolski w Szachach do lat 7.

 
Organizatorzy Mistrzostw to MKS MOS Wieliczka, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce, Powiat Wielicki, Województwo Małopolskie, Miasto i Gmina Wieliczka, Małopolski Związek Szachowy, Szkoła Podstawowa w Przebieczanach. Do Tomaszkowic przyjechało 27 dziewczynek i 53 chłopców urodzonych w 2008 r. i młodszych z Kielc, Krakowa, Rybnika, Katowic, Mielca, Jaworzna, Tarnowa, Staniątek, Wieliczki, Chrzanowa, Niepołomic, Tarnowca, Dobczyc, Olkusza, Trzebini, Myślenic, Janowic, Koźmic Wielkich, Sierczy, Łowczowa, Węgrzc, Bodzanowa, Łazan, Przebieczan. Przy zapisach uczestnicy otrzymywali okazjonalne koszulki z napisem MAM TALENT. Grano w grupie dziewcząt i grupie chłopców, systemem szwajcarskim, na dystansie 7 rund i z tempem 15 minut na partię dla zawodnika. Sędzią głównym mistrzostw był sędzia klasy międzynarodowej FIDE Andrzej Irlik, a jego asystentami IA Jarosław Pietraszewski, Bogumiła Ślęczka, Agnieszka Tracz, Magdalena Wandas, Bartosz Ślęczka, Jerzy Cholewa. Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonały inspektor Powiatu Wielickiego Jolanta Boduch, prezes MKS MOS Wieliczka Grażyna Borewicz, dyrektor SP Przebieczany Bogumiła Ślęczka. Turniej dziewcząt z kompletem punktów wygrała Nadia Kudelska (SP nr 43 Kraków). Drugie miejsce zajęła Agnieszka Feliks z 5,5 pkt. Po 5 punktów zdobyły Zofia Klima, Weronika Kudelska, Emilia Nowak. W grupie wiekowej do lat 6 zwyciężyła Nadia Kudelska wyprzedzając Emilię Nowak i Martynę Popiel. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyły reprezentantki UKS Goniec Staniątki wyprzedzając SP nr 43 Kraków i SP nr 62 Kraków. Najmłodszą uczestniczką była Martyna Popiel, urodzona w 2010 r. Mistrzem w grupie chłopców został Maciej Wolak (K K Sz.) zdobywca 6,5 pkt. Po 6 pkt. uzyskali Maciej Pełka i Antoni Robaczewski. Czwarty Hubert Zięba zgromadził 5,5 pkt. a na kolejnych miejscach z 5 pkt. uplasowali się Igor Musiał, Maksymilian Nowakowski, Tomasz Żmuda, Kamil Pawłowski, Radosław Kruczek, Franciszek Niebielski. Najlepsi w grupie wiekowej do lat 6 to Maksymilian Nowakowski (MKS MOS Wieliczka), Franciszek Niebielski, Augustyn Brodziński. Najlepsza drużyna chłopców to MKS MOS Wieliczka. Kolejne zespoły to UKS Goniec Staniątki i K K Sz. Kraków. Najmłodszy uczestnik Mistrzostw Kacper Augustynek urodził się w 2010 r. Nagrody dla najmłodszych ufundował i wręczył Wójt Gminy Biskupice Henryk Gawor oraz Województwo Małopolskie, Powiat Wielicki i Miasto i Gmina Wieliczka. Wszystkim składał gratulacje aktualny Wicemistrz Świata do lat 20, arcymistrz Jan- Krzysztof Duda. Najlepsi otrzymali puchary i medale, a wszyscy dyplomy i nagrody rzeczowe wg. wyboru. Na zakończenie dyrektor Bogumiła Ślęczka podziękowała uczestnikom, rodzicom, opiekunom, sędziom, nauczycielom i pracownikom SP Przebieczany, którzy zrobili wszystko dla wzorowego przeprowadzenia Mistrzostw i stworzenia rodzinnej atmosfery. Zadanie zrealizowano przy wsparciu finansowym Powiatu Wielickiego, Województwa Małopolskiego i Gminy Wieliczka.

Jerzy Cholewa
Szachowe Mistrzostwa do lat 7 - zobacz zdjęcia

Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka