carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-01-16

Szajka oszustów za kratkami - wyłudzali kredyty m.in. w Wieliczce


Wieliccy policjanci zatrzymali w poniedziałek /13.01.14r./ szajkę oszustów, która co najmniej od kilku miesięcy działała na terenie Krakowa oraz Wieliczki wyłudzając kredyty przez podstawione osoby. Szajka werbowała osoby bez stałego źródła utrzymania, których kusiła łatwym i szybkim zarobkiem.

fot. archiwum WieliczkaCity.pl

Ofiarami oszustw padały też starsze osoby, które prawdopodobnie nie były świadome grożących konsekwencji. Oszuści wmawiali im, że z każdego kredytu dostaną część pieniędzy, nie będą musieli spłacać żadnych rat. Miał to być łatwy i szybki zarobek. Oszuści przygotowywali dla danego „ słupa” sfałszowane dokumenty o zarobkach i o zatrudnieniu, z którymi ci udawali się do banku, żeby podpisać umowę kredytową.


.......  Podstawiona osoba nigdy nie wchodziła do banku sama. Zawsze w pobliżu niej był ktoś z szajki, kto pilnował, aby cała „transakcja” przebiegła pomyślnie. Kredytobiorca po odebraniu pieniędzy z okienka oddawał je wskazanej osobie. Do sprawy dotychczas zatrzymanych było siedem osób. Dwie z nich zostały tymczasowo aresztowane na trzy miesiące /56 i 36 lat/. Usłyszały m.in. zarzuty oszustwa i fałszowania dokumentów .  

W Niepołomicach dwie osoby podtruły się tlenkiem węgla

 

Wartość wyłudzonych kredytów sięga ponad 100tys. zł. Policjanci ustalają inne osoby, które mogły działać w tej grupie. Sprawa jest rozwojowa. Prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieliczce.

Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka