hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-03-26

Szczęśliwy finał poszukiwań 78-latka z gminy WieliczkaPo niespełna dwóch godzinach od zgłoszenia zaginięcia, wieliccy policjanci odnaleźli starszego, schorowanego mężczyznę.


22 marca b.r. o godzinie 15, do policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce przyjęli zawiadomienie o zaginięciu 78-latka. Mieszkaniec gminy Wieliczka wyszedł z domu w nocy, nie informując o tym nikogo z bliskich. Domownicy przez kilka godzin szukali seniora na własną ręke ale kiedy to nie przyniosło rezultatów powiadomili wielicką komendę. Jak przekazali krewni zaginionego, starszy pan ma problemy z pamięcią oraz orientacją w terenie i w przeszłości zdarzały mu się już takie incydenty. Z uwagi na stan zdrowia 78-latka, decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce, został ogłoszony alarm dla całej jednostki. Dzięki sprawnym działaniom, już po niespełna dwóch godzinach od zgłoszenia, starszy pan cały i zdrowy został odnaleziony w Krakowie. Okazało się, że cały czas szedł przed siebie i takim sposobem dotarł na rogatki miasta. Funkcjonariusze przewieźli 78-latka do jego miejsca zamieszkania i przekazali pod opiekę rodzinie.

Apelujemy do wszystkich, którzy w swoim otoczeniu mają seniorów. Jeśli widzimy kogoś kto zachowuje się w naszym odczuciu dziwnie, wygląda na zagubionego i jednocześnie prosi np. o wskazanie drogi np. na dworzec lub inne wskazane miejsce, bądźmy otwarci na zapytanie i zweryfikowanie planów tej osoby. Jeżeli posiadamy informację, że taka osoba ma problemy z pamięcią i w przeszłości występowały incydenty związane z niekontrolowanym opuszczeniem miejsca zamieszkania to koniecznym jest powiadomienie najbliższej rodziny lub jednostki Policji.

KPP Wieliczka   
likwidacja szkod komunikacyjnychRenata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka