hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2017-03-21

Szkoła Dobrego Wychowania - projekt w SP ŚledziejowiceW roku szkolnym 2016/2017 szkoła podstawowa w Śledziejowicach uczestniczy w projekcie Szkoła Dobrego Wychowania. W ramach projektu realizowane są konkretne zadania.


W klasach przeprowadzane są pogadanki z uczniami nt. dobrego i złego wpływu środowiska na wychowanie i zachowanie młodego człowieka „Jestem grzeczny i nie wstydzę się mojego zachowania”. Odbyły się także eliminacje doszkolnego konkursu wiedzy na temat savoir vivre. Celem konkursu było propagowanie wśród uczniów kulturalnego zachowania oraz znajomości zasad dobrych manier na co dzień W eliminacjach wzięli udział wszyscy uczniowie klas I-VI. Część pierwsza konkursu miała charakter testowy. Pytania dotyczyły podstawowych zasad kultury w życiu codziennym – w szkole, domu i najbliższym otoczeniu uczniów. Do finału zakwalifikowali się uczniowie z najwyższą liczbą punktów. W dniu 20 marca odbył się wielki finał. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami teoretycznymi oraz praktycznymi, m.in. było to nakrywanie do stołu.
Laureaci otrzymali dyplom „Mistrz savoir vivre” oraz pamiątkowe szarfy. Wszyscy finaliści otrzymali słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców.
Przed uczniami i nauczycielami jeszcze kilka zadań do wykonania, aby móc ubiegać się o tytuł Szkoły Dobrego Wychowania.

Szkoła Dobrego Wychowania - projekt w SP Śledziejowice - zobacz zdjęcia   20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021