.


Opublikowano: 2016-11-29

Szkoła Podstawowa nr 2 w Wieliczce zwycięża w VII edycji konkursu „Odblaskowa Szkoła”W piątek 25 listopada 2016 roku w Wydziale Ruchu Drogowego KWP w Krakowie jury wyłoniło zwycięzców VII Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”.


1. Miejsce w VI już edycji konkursu „Odblaskowa Szkoła” zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliczce zdobywając 1630 głosów. Wielicka placówka wyprzedziła o 70 punktów Zespół Szkół Podstawowo - Gimnazjalnych, Szkoła Podstawowa im. Ignacego Fika w Przeciszowie. W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze dwie szkoły z powiatu wielickiego, a mianowicie na szóstym miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach zdobywając 1035 głosów oraz na miejscu 8 - Szkoła Podstawowa nr 3 im. Włodzimierza Puchalskiego w Niepołomicach – Podgrabiu, zdobywając 1015 punktów.

Pełne wyniki VII edycji konkursu „Odblaskowa Szkoła” można znaleźć w tym miejscu. Ponadto Jury postanowiło wyróżnić najlepszą szkołę podstawową w każdym powiecie województwa małopolskiego –wyniki tutaj. Uroczyste wręczenie nagród Laureatom odbędzie się 13 grudnia 2016 roku o godz. 18.00 w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie.

Przypomnijmy, że w ubiegłorocznej, VI edycji konkursu „Odblaskowa Szkoła” pierwsze miejsce również zajęła Szkoła Podstawowa nr 2, im. T. Kościuszki w Wieliczce zdobywając rok temu 1175 punktów. W tym roku sukces został powtórzony – gratulujemy!

Celem konkursu „Odblaskowa Szkoła” jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Daje możliwość wykazania, że ich szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022