.
Opublikowano: 2023-03-16

Szkoła Podstawowa nr 2 z nową salą do treningu ogólnorozwojowegoWielicka Dwójka z początkiem marca zyskała nową salę do treningu ogólnorozwojowego. Z urządzeń do ćwiczeń fizycznych skorzystają zarówno starsze klasy, jak i kadra szkoły.


Sala została wyposażona w sprzęt sportowy przez Małopolski Bank Spółdzielczy w Wieliczce, który współpracuje z szkołą już od dekady m.in. organizując lekcje przedsiębiorczości i ekonomii.

„Nowa sala jest spełnieniem marzeń uczniów i aspiracji pedagogów. Nie byłoby jej gdyby nie ofiarność Banku Spółdzielczego, który postanowił również o rozwój sportowy naszych uczniów. Ćwiczenia wykonywane przez młodzież pod okiem nauczycieli na profesjonalnym sprzęcie sportowym zmotywują do podejmowania większej aktywności ruchowej i do promowania zdrowego stylu życia nadszarpniętego okresem pandemii” - mówiła na uroczystym otwarciu sali dyrektor szkoły Bożena Juszkiewicz.

Z programem artystycznym na wydarzeniu wystąpili uczniowie z talentami tanecznymi, akrobatycznymi i muzycznymi. Nie zabrakło przecięcia wstęgi i poświecenia nowego obiektu. Urządzenia do ćwiczeń testowali uczniowie klas 7 i 8. Do treningu ogólnorozwojowego dołączyli również goście.

Swoją obecnością szkołę w tym dniu zaszczycili m.in. przedstawiciele Małopolskiego Banku Spółdzielczego w Wieliczce: Pan Tomasz Łazarski – Prezes Zarządu, Pan Jarosław Trojnacki – Dyrektor Wydziału Produktów Bankowych i Marketingu, przedstawiciele Wydziału Szkół i Przedszkoli Urzędu Miasta i Gminy Wieliczka: Pani Anna Całka – Dyrektor Wydziału, Pan Tomasz Machnik – Kierownik Referatu Samorządowych Przedszkoli. Byli także przedstawiciele ośrodków sportowych MOS i MKS MOS Wieliczka, którzy również dołożyli swoją „cegiełkę” do doposażenia sali.

Szkoła Podstawowa nr 2 z nową salą do treningu ogólnorozwojowego - zobacz zdjęcia35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022