carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2012-09-28

Szkoła Promująca Bezpieczeństwo - wręczono certyfikaty


Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Sierczy w październiku ubiegłego roku przystąpiła do Projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa. Warto przypomnieć, że podstawowym założeniem tego przedsięwzięcia jest włączenie i zaangażowanie wielu podmiotów, które mogą przyczynić się do poprawy stanu bezpieczeństwa.

Każdy z uczestników realizuje tylko taki zakres zadań, jaki wynika z jego zakresu obowiązków. Jednakże jego prace mają wsparcie i są jednym z elementów całego projektu. Tak więc – nie ma jednej instytucji, czy wąskiej grupy osób obciążonych całością zadania. Sukces uzależniony jest od umiejętności porozumienia się i pracy w zespole.

Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia Certyfikatów „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”. Certyfikaty wręczali Małopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Mariusz Dąbek wraz z Małopolskim Kuratorem Oświaty Panem Aleksandrem Palczewskim.

Powiat Wielicki reprezentowała Szkoła Podstawowa w Sierczy, która uzyskała 51 punktów za podejmowane działania w ramach ZPB mające na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci na terenie szkoły oraz w jej pobliżu. Certyfikat odebrały Pani dyrektor Renata Bachowska, pedagog Beata Gawenda wraz z uczennicą reprezentującą dzieci szkolne.

W ramach projektu Zintegrowana Polityki Bezpieczeństwa szkoła uzyskała tzw. „stopkę” czyli osobę ubraną w charakterystyczny strój i wyposażoną w znak z napisem „stop”, która pomaga dzieciom w bezpiecznym pokonaniu ruchliwego skrzyżowania w pobliżu szkoły.
Podobnie akcja „Cytryna” zorganizowana dwa tygodnie temu niedaleko szkoły. Była to kontrola drogowa prowadzona przez policjantów wspólnie z dziećmi. Tym razem kierujący, którzy popełnili wykroczenie zamiast mandatu mogli wybrać do zjedzenia kawałek cytryny. Akcja miała na celu przypomnienie wszystkim kierującym o zachowaniu szczególnej ostrożności w pobliżu szkoły.

Następnie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do wzięcia udziału w przygotowanych pokazach Policji.


20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021