carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2010-05-06

Sztafetowe biegi przełajowe w Puszczy Niepołomickiej


Chociaż wiosna pogodą nas nie rozpieszcza niemniej na trasach biegowych w Puszczy Niepołomickiej rywalizowały sztafety uczniów szkół podstawowych z Gminy Niepołomice. Dwanaście 9-cio osobowych drużyn miało do przebiegnięcia pętlę: dla dziewcząt 600 m., a dla chłopców ok. 1000 m.


 

Każda sztafeta składa się z trzech osób z klasy czwartej, piątej i szóstej, dlatego drużyna wymaga wyrównanego składu.
Najlepszymi biegaczami wykazały się Niepołomice. Chłopcy i dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nie mieli sobie równych na leśnych ścieżkach. Za nimi plasowało się Podłęże i obie te szkoły uzyskały awans do zawodów powiatowych.
Miejsca poszczególnych drużyn oraz punkty w rywalizacji o miano „Najbardziej Usportowionej Szkoły”:

Szkoły z Niepołomic i Podłęża świetnie spisały się na zawodach powiatowych. Chłopcy z Niepołomic wygrali, a Podłęże było drugie. Także dziewczęta z Podłęża zajęły drugie miejsce, a z Niepołomic były piąte. Tym samym awans do finałów wojewódzkich, który uzyskiwały po dwie najlepsze drużyny z powiatów przypadł naszym szkołom. Tym samym Gmina Niepołomice zgarnęła 3 z 4 lokat premiowanych awansem. Biegaczy widać mamy bardzo dobrych.

Po tych zawodach w klasyfikacji na „Najbardziej Usportowiona Szkołę” prowadzi zdecydowanie SP Niepołomice. Dzięki dobrym wynikom w sztafetach do Zabierzowa Bocheńskiego zbliżyło się Podłęże i przed ostatnimi zawodami dzieli te szkoły zaledwie pół punktu. To może być ciekawa rywalizacja. Awans o jedną pozycje zanotowała też Suchoraba.
 
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka