.mediaexpert

Opublikowano: 2022-07-27

Takie są rajdy… Stopa/Ślęczka Rally Team po Valvoline Rajdzie MałopolskimFilip Stopa i Rafał Ślęczka krakowsko - wielicka załoga po 3 - miesięcznej przerwie powróciła na trasy rajdowe w okolicach Suchej Beskidzkiej i Makowa Podhalańskiego podczas Valvoline Rajd Małopolski, który stanowił 2. rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska i2.rundę Rajdowych Mistrzostw Południa.


Dwudniowe zawody zorganizowane na wymagających asfaltowych drogach Beskidu Makowskiego składały się z 9 odcinków specjalnych, w tym jednego pokonywanego już po zmroku. Łączny dystans, na którym ścigali się zawodnicy wyniósł blisko 56 km. W rywalizacji wzięło udział 88 załóg, z czego 46 w ramach rajdu okręgowego (runda RSMŚl i RMP), a 42 zgłosiło się do Super KJS, czyli imprezy dla zawodników bez licencji sportu samochodowego.

Podobnie jak podczas pierwszej edycji, zorganizowanej w 2021 roku, także i tegoroczna odsłona Valvoline Rajdu Małopolski obfitowała w zaskakujące zwroty akcji, które tak uwielbiają rajdowi kibice. Odcinek specjalny – LURKA Maków Podhalański mający 4,40 km Filip z Rafałem nie zaliczą do udanych ponieważ w ich BMW M3 E36 uległo awarii mocowanie dyferencjału i załoga na światłach awaryjnych dojechała do mety odcinka, ale musiała wycofać się z dalszej piątkowej rywalizacji.

Sobotni, dłuższy etap składał się z trzech przejazdów oesówKryterium o PUCHAR WÓJTA gm. STRYSZÓW (6,81 km) oraz Sucha Beskidzka (7,68 km). Załoga Stopa/Ślęczka Rally Team po naprawie do godz. 1:00, wstawiła samochód do parku ferme i rano ponownie stanęła na starcie do II etapu Rajdu Małopolski niestety ze stratą ponad 15 minutową. W sobotę warunki na trasie uległy zmianie, ostatnie dwa odcinki Rajdu zawodnicy jechali już po mokrej nawierzchni, gdzie mogli przetestować ustawienia samochodu przed zbliżającym się 31. Rajdem Rzeszowskim – 5. rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Ostatecznie Stopa/Ślęczka Rally Team zajęła 9. miejsce w Klasie Open 1 i 25. miejsce w Klasyfikacji Generalnej.

Filip Stopa: Serdeczne podziękowania dla organizatorów za doskonałą imprezę rajdową w małopolsce. Pomimo piątkowej awarii, Rajd Małopolski był znakomitym sprawdzianem przez zbliżającym się Rajdem Rzeszowskim. Jesteśmy pewni, że w przyszłym roku Rajd Małopolski będzie rundą w cyklu RSMP!Teraz czeka nas szybki przegląd naszej rajdówki i zachęcamy naszych kibiców do przyjazdu na 31. Rajd Rzeszowski w dniach 4 – 6 sierpnia 2022 r. Do zobaczenia!

Rafał Ślęczka: Z przygodami, ale na mecie! Nasz udział w tym rajdzie musieliśmy potraktować treningowo przed zbliżającym się 31. Rajdem Rzeszowskim, kolejną rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, które dla nas w tym sezonie są priorytetem. Niestety na dobry wynik straciliśmy szansę już na piątkowym, pierwszym odcinku specjalnym w Makowie Podhalańskim. Awarii uległo mocowanie dyferencjału. Pozostało w sobotę pojechać treningowo i oczywiście widowiskowo dla naszych kibiców licznie zgromadzonych przy trasie i podczas relacji w mediach. Niestety takie są rajdy… Dziękujemy organizatorom Rajdu Małopolski na czele z Gabrielem Borowym, za perfekcyjne i profesjonalne przygotowanie całej imprezy, która miejmynadzieję, że odbędzie się za rok już jako runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Dziękujemy również całemu naszemu zespołowi rajdowemu i oczywiście wszystkim partnerom pomagającym w tym starcie.

Do zobaczenia w Rzeszowie !

W Valvoline Rajdzie Małopolski, załogę rajdową wsparli partnerzy:
MTS – TRANS Transport Spedycja | Kerakoll Polska | Powiat Wielicki | Apartamenty CZARNA PERŁA Szaflary | QQ Motorsport | ŚLĘCZKA Motorsport |

Partnerzy medialni:
www.ewrc-results.com | www.wieliczkacity.pl | Głos Wielicki | www.glos24.pl Portal Informacyjny | www.panorama.wieliczka.plPanorama Powiatu Wielickiego

Serdeczne podziękowania dla wszystkich kibiców, którzy za załogę nr 19 w BMW M3 trzymali mocno kciuki !

Fot. Rozmus PhotographyTakie są rajdy… Stopa/Ślęczka Rally Team po Valvoline Rajdzie Małopolskim - zobacz zdjęcia


   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021