.
Opublikowano: 2023-11-22

Tetmajer z bliska23 listopada (czwartek), o godz. 18:00, zapraszamy do Wielickiej Mediateki na wykład „Dziedzictwo i Pamięć o Włodzimierzu Tetmajerze” oraz wernisaż wystawy „Tetmajer z bliska”. Prelegentami będą dr Joanna Zdebska-Schmidt i Ewelina Radecka z Muzeum Krakowa, oddział Rydlówka oraz autor fotografii dr med. Tadeusz Łyczakowski.


Wydarzenie odbywa się w ramach Roku Włodzimierza Tetmajera, który został ogłoszony w listopadzie 2022 roku przez Senat Rzeczpospolitej Polskiej. W następstwie tej uchwały w grudniu Muzeum Krakowa zainaugurowało obchody, do których organizacji 15 lutego 2023 oficjalnie przystąpiły, pośród licznych sygnatariuszy porozumienia, Miasto i Gmina Wieliczka oraz Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce.

Wystawa „Tetmajer z bliska” fotografii autorstwa dra med. Tadeusza Łyczakowskiego ukazuje i przybliża polichromię kościoła św. Sebastiana. Daje widzom możliwość spojrzenia przez szkło powiększające, tutaj soczewkę aparatu, na szczegóły, których podczas zwykłej wizyty w kościele nie bylibyśmy w stanie dojrzeć, z racji ich niedostępności i ograniczeń przestrzeni. Jest ona idealnym punktem zwiedzania zarówno dla Tych z daleka, odwiedzających Wieliczkę, jak i dla Tych z bliska - wieliczan.

Anna Kaczor, Dział Regionalny MBM w Wieliczce
 35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022