.
Opublikowano: 2024-03-22

Tężnia Kopalni Soli "Wieliczka" otwarta od 25 marcaKopalnia zaprasza do tężni solankowej. Po zimowej przerwie od 25 marca znów można korzystać z relaksujących inhalacji.


Tężnia solankowa wznosi się na skraju Parku św. Kingi. Nie sposób przeoczyć, przypomina bowiem warowny zamek z masywnymi murami oraz wieżą. "Fortyfikacje" są jednak nie z kamienia, a z drewna oraz tarniny. Solanka spływa ze szczytu budowli, rozpryskuje się na rosochatych gałązkach dzikiej śliwy i nasyca powietrze dobroczynnym aerozolem. Powietrze w tężni przypomina morską bryzę i przynosi ulgę po zimie spędzonej ze smogiem.

Wizytę w tężni warto połączyć ze spacerem po okalających ją alejkach. Można również wspiąć się na mury i zobaczyć drewniane rynny oraz kurki, którymi solanki rozprowadzane są po obiekcie. Z ponad 20-metrowej wieży roztacza się ładny widok na najbliższą okolicę: szyb św. Kingi, park, warzelnię. Ławki zachęcają do chwili odpoczynku. Dzieci z całą pewnością będą zachwycone wizytą w "tarninowym zamku", zaś z wysokości wieży i murów będą mogły już teraz podglądnąć, jak po sąsiedzku powstaje plac zabaw.


Tężnia Kopalni Soli "Wieliczka" otwarta od 25 marca - zobacz zdjęcia35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022