hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2020-05-31

Tężnia Kopalni Soli „Wieliczka” otwartaOd 1 czerwca znów można wybrać się do tężni solankowej. Obiekt został ponownie uruchomiony po trwającej od marca przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa. Kopalnia Soli „Wieliczka” zaprasza do korzystania z solankowych inhalacji – nie tylko leczniczych, ale też bezpiecznych.


Na terenie tężni nie ma obowiązku noszenia maseczek, trzeba jednak pamiętać o zachowaniu co najmniej 2-metrowego odstępu od innych osób. Ci, którzy chcą odetchnąć dobroczynnym słonym powietrzem, obowiązkowo muszą zdezynfekować ręce. Dozownik z płynem znajduje się przy wejściu do obiektu. Jednocześnie w tężni może przebywać maksymalnie 50 osób. Wieża oraz pomosty widokowe na razie pozostają niedostępne dla odwiedzających.

Inhalacje solankowe wspomagają leczenie schorzeń górnych dróg oddechowych. Przynoszą ulgę alergikom. Spacer po tężni to również doskonały pomysł na chwilę relaksu.

Tężnia solankowa będzie otwarta codziennie w godzinach 9.00-20.00.


Tężnia Kopalni Soli „Wieliczka” otwarta - zobacz zdjęcia   

Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza