carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-02-18

Tężnia w Wieliczce – półmetek za nami, jak idą prace?


Prace budowlane wielickiej tężni rozpoczęły się we wrześniu ubiegłego roku. Umowa podpisana miesiąc wcześniej, jako termin zakończenia budowy wskazuje sierpień 2014, tak, więc mamy półmetek. Jak idą pracę ?

Budowa tężni solankowej w Wieliczce / fot. WieliczkaCity.pl

Wielicką tężnie powoli, powoli już widać. Jest już gotowa konstrukcja żelbetowa owego obiektu. Natomiast w najbliższym czasie, za około dwa tygodnie mają się rozpocząć prace związane z budową konstrukcji drewnianej muru. Na placu budowy pojawiło się już to, co w każdej tężni jest najważniejsze, czyli krzewy Tarniny. Z nich właśnie zostanie wykonana elewacja tężni.


.......  Będzie obiektem na rzucie zbliżonym do elipsy, o wymiarach ok. 53x69 m i drewnianej konstrukcji. Najciekawszym architektonicznie elementem tężni solankowej będzie wysoka na 22,5 m, ośmiokątna wieża widokowa. Będzie ona najwyższym punktem dostępnym dla turystów. Dobrodziejstwem tężni jest jej mikroklimat, sprzyjający profilaktyce i leczeniu m.in. schorzeń górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok i rozedmy płuc.  

Dziś podpisano umowę na budowę tężni solankowej w Wieliczce

 

Wartość tej inwestycji 6,8 mln zł netto (8,4 mln zł brutto). Wokół obiektu powstaną elementy małej architektury - ławki, kosze na śmieci, gabloty na wystawy tematyczne. Alejki otaczające tężnię zostaną oświetlone w taki sposób, żeby podkreślały charakterystyczne punkty zagospodarowania terenu oraz prezentowane tam rzeźby. Jeśli ktoś chciałby zobaczyć jak nasza, wielicka tężnia będzie wyglądała to zapraszamy do obejrzenia wizualizacji tego obiektu w tym miejscu.


Tężnia w Wieliczce – półmetek za nami, jak idą prace? - zobacz zdjęcia

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021