carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-01-02

”The best of” 2013 działu dla dzieci i młodzieży wielickiej biblioteki


Idąc za modą tworzenia końcoworocznych podsumowań biblioteka w Wieliczce również postanowiła dokonać zestawienia "the best of działu dla dzieci" - czyli przyjrzeć się temu, co się działo w Dziale dla Dzieci i Młodzieży w mijającym roku.

fot. PiMBP w Wieliczce

To tylko wycinek działań wielickiej biblioteki, ale było tego sporo, było wesoło, kolorowo i aktywnie. Dziękujemy wszystkim, którzy są z nami i uczestniczą w naszych akcjach, bo dla takich właśnie chwil warto działać :)

Ferie - styczeń 2013 - moc atrakcji dla dzieci przez cale 2 tygodnie (teatrzyk, zajęcia plastyczno - techniczne, zajęcia o Japonii, film). Warsztaty dziennikarsko-filmowe dla młodzieży w ramach projektu "Różne Strony Kina" oraz wizyta w TVP Kraków.

Głośne czytanie
- akcja dla przedszkolaków trwająca w roku szkolnym 2012/2013. Wizyta w bibliotece, podróż do świata kolorowych książek i mnóstwo dobrej zabawy połączonej z głośną lekturą.


.......  MOLIK przybywa - marzec 2013
Odkąd mamy nowego lokatora - Molika książkowego niebagatelnych rozmiarów, do biblioteki przybywają coraz większe rzesze młodych fanów. Sam Molik również podróżował po okolicznych przedszkolach, a teraz patronuje akcji "Czytam z Molikiem". Molik zaprasza, nie tylko po to, żeby z nim czytać, bo czasami przyjemnie jest nawet tylko go poprzytulać.
 

Angielski dla dzieci w bibliotece

 

Śpimy w bibliotece - maj 2013
Niemożliwe? A jednak znaleźli się tacy śmiałkowie. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Koźmicach Wielkich spędziły noc w wielickiej bibliotece - bawiliśmy się wyśmienicie.

Dzień Dziecka w bibliotece - czerwiec 2013

W tym roku w szczególny sposób świętowaliśmy ten wyjątkowy dzień. Dział dla Dzieci zmienił się w Komnatę bajek, w której czekało mnóstwo atrakcji i gier. Sala na poddaszu najpierw zmieniła się w salkę teatralną, a następnie kinową.

Wakacje dla dzieci - lipiec 2013

Cztery tygodnie spotkań pod znakiem sportu, sztuki, nauki i filmu - taki program przygotowaliśmy dla najmłodszych na czas wakacji. Wakacje są faaajne.

Tajniki grafiki - wakacje dla młodzieży - lipiec 2013

Już po raz drugi w naszej bibliotece w wakacje spotkała się także młodzież. Wspólnie zgłębialiśmy tajniki grafiki i możliwości jej wykorzystania. Efekty - kartki pocztowe, t-shirty, ciekawe prezentacje oraz filmy animowane. Było super!

Międzynarodowa wymiana młodzieży "Juicy Lifestyle" - październik/listopad 2013

We współpracy z naszymi zagranicznymi partnerami zrealizowaliśmy projekt poświęcony zdrowemu stylowi życia, na który grupa wielickiej młodzieży wyruszyła do Hiszpanii.

"Jestem i będę SUPER rodzicem" - zakończenie projektu - grudzień 2013

Od 2012 roku wielicka biblioteka organizowała comiesięczne spotkania dla rodziców. Zapraszaliśmy na nie specjalistów z różnych dziedzin, którzy dzieląc się swoją bogatą wiedzą i doświadczeniem wspomagali rodziców w procesie wychowania. Gościliśmy m.in. Dorotę Zawadzką, Pawła Zawitkowskiego, Katarzynę Wnęk-Joniec, a na ostatnim spotkaniu o zdrowym odżywianiu Monikę Mrozowską. Projekt już się zakończył, ale spotkania aktywnych mam ruszają już w styczniu! Zapraszamy!

Akcje młodzieżowe
- mamy wokół mnóstwo zdolnych młodych ludzi, którzy chcą działać, piszą i tworzą w wielu różnych dziedzinach - dajemy im się wykazać.

Konkurs na najlepszy blog recenzencki - rok szkolny 2012/2013
Młodzieżowa Akcja Multimedialna - tworzenie czasopisma online - powstała "Tablet-ka". Do poczytania http://redakcja.mam.media.pl/paper/preview/tabletka/13/11/1/

Zespół PiMBP w Wieliczce

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022