.mediaexpert

Opublikowano: 2018-06-18

Tomaszkowice. Włamał się do domu znajomego i ukradł pieniądze.Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Gdowie zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzanego o włamanie do domu w Tomaszkowicach i kradzież 3 tysięcy złotych. Jak się okazało włamywacz był... znajomym właściciela domu.


Włamanie miało miejsce w jednym z domów w miejscowości Tomaszkowice. Na miejscu, policjanci ustalili, że nieznany sprawca pod nieobecność właściciela, wyłamał zamek w drzwiach wejściowych dostał się do środka, skąd skradł 3.000 zł. Funkcjonariusze podjęli czynności, które doprowadziły do zatrzymania sprawcy włamania. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec tej samej miejscowości. Mężczyzna był znajomym właściciela domu.

Policjanci szybko ustalili, kto stoi za włamaniem. 31-latek w chwili zatrzymania przez policję miał 3,2 promila alkoholu w organizmie, ponadto w takim stanie prowadził motorower. Policja odzyskała część skradzionych przez niego pieniędzy. W wyniku przeszukania pomieszczeń użytkowanych przez zatrzymanego odzyskano 2.490 zł. Zatrzymany noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu, został przesłuchany. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Przyznał się do zarzucanego mu czynu.

KPP Wieliczka   20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021