.


leroy merlin


Opublikowano: 2020-10-28

Trwa budowa dworca przy ul. DembowskiegoOd kilku tygodni trwają prace przy budowie punktu obsługi pasażerskiej w Wieliczce przy ul. Dembowskiego. Prace posuwają się do przodu, efekty widać na zamieszczonych poniżej zdjęciach.


Inwestycja ta prowadzona przez Miasto i Gminę Wieliczka zakłada przebudowę istniejącego w tym miejscu parkingu, aby dostosować go do powstającego punktu obsługi pasażerskiej. Perony autobusowe otrzymają wiatę przystankową z tablicami informacyjnymi. Budynek dworca będzie miał dwie kondygnacje i zostanie dostosowany dla osób niepełnosprawnych, a także osób starszych. W budynku będzie znajdowała się poczekalnia z systemem informacji oraz punkty usługowe. Miejsce w którym powstaje punk obsługi pasażerskiej jest największym punktem przesiadkowym komunikacji zbiorowej w naszym mieście.

Trwa budowa dworca przy ul. Dembowskiego - zobacz zdjęcia   

Noc Bibliotek 2020  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na Noc Bibliotek 2020. Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek, odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Noc Bibliotek 2020
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek  
Data: 09.10.2020 r.
Lokalizacja: Wieliczka

Już 9 października (piątek) o godzinie 19:00 zapraszamy serdecznie do sali kinowej Wielickiej Mediateki na spotkanie autorskie z niezależnymi reporterami Mają i Szymonem pt.: „Nasza droga do klimatu”.
Maja Hawranek i Szymon Opryszek gośćmi Nocy Bibliotek