.


Opublikowano: 2022-08-02

Trwa rozbudowa ośrodka zdrowia w WieliczceOd kilku tygodni trwa rozbudowa wielickiego ośrodka zdrowia w centrum miasta. Prace nabierają tempa, wylano już fundamenty, a obecnie trwają przygotowania do postawienia stalowej konstrukcji modułowej.


Oprócz tego prowadzone są prace związane z zagospodarowaniem pobliskiego terenu. Przebudowane zostaną zarówno dojazdy jak i dojścia do placówki. Przebudowane zostaną również parkingi tak, aby dostosować je do nowego budynku, który wkrótce zostanie wybudowany. W ramach prowadzonej inwestycji powstanie nowy układ drogowy z drogą pożarową oraz 55 miejscami parkingowymi. Prace mają zakończyć się do końca bieżącego 2022 roku.


   35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022