carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2016-03-10

Trzeci „kolejowy” autobus D1 pojedzie do Huciska


Wkrótce na trasę wyjedzie kolejny autobus dowożący mieszkańców naszej gminy na dworzec kolejowy Wieliczka Rynek – Kopalnia.

fot. WieliczkaCity.pl

W ostatnim czasie wiele się mówiło o nowym autobusie który będzie oznaczony jako D1, a konkretnie o jego końcowym przystanku. Czy będzie to rejon cmentarza w Dobranowicach czy może pojedzie dalej obejmując całą wioskę. 8 marca odbył się przejazd kontrolny w celu ustalenia bezpiecznego punku zwracania tego autobusu. Próbny przejazd potwierdził, że istnieją tylko dwa miejsca gdzie autobus D1 mógłby bezpiczenie zawrócić. Pierwszy z nich to plac sfaltowy w Dobranowicach, właśnie w pobliżu cmentarza. Drugi natomiast to duże skrzyżowanie w Hucisku. Zapadła decyzja że autobus będzie kursować jako D1 na trasie z Wieliczka Rynek Kopalnia przez Mietniów-Chorągwicę-Raciborsko-Dobranowice-Hucisko wg czasów odjazdu jak linia B1. Autobus rozpocznie kursowania nie jak wcześniej zakładano pod koniec marca, a od 04 kwietnia 2016 roku. W najbliższy wtorek odbędzie się jeszcze jeden przejazd z udziałem przedstawicieli Zarządu Dróg Powiatowych i Starostwa Powiatowego w celu weryfikacji przystanków, wtedy powstanie ostateczny rozkład jazdy. Autobus lini D1 będzie to Jelcz Vero, czyli dokładnie taki sam jak kursuje na liniach B1 do Byszyc oraz R1 do Grajowa.

20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021