carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2012-04-26

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2012


W dniu 20.04.2012r. odbyły się eliminacje powiatowe kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Eliminacje po raz drugi odbyły się w Gimnazjum im. Św. Brata Alberta w Gdowie. Do eliminacji przystąpili uczniowie 14 szkół podstawowych oraz 5 szkół gimnazjalnych z terenu powiatu wielickiego.

Każda szkoła reprezentowana była przez trzech uczniów oraz opiekuna. W tegorocznej edycji udział wzięło 57 uczniów. Eliminacje obejmowały test teoretyczny z wiedzy z zakresu bezpieczeństwa o ruchu drogowym oraz jazdę sprawnościową rowerem po torze przeszkód. Po raz pierwszy w ramach turnieju znalazła się także konkurencja z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Przeprowadzał ją ogniomistrz Robert Kmiecik funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej. Najlepsze wyniki uzyskała drużyna ze Szkoł Podstawowej w Winiarach. Pierwsze miejsce wywalczyli uczniowie Gimnazjum z Zabierzowa Bocheńskiego. Drugie miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum z Gdowa. Trzecie miejsce uzyskała drużyna z Gimnazjum z Niegowici. Indywidualnie najlepszym był – uczeń Gimnazjum w Gdowie – Mateusz Gumułka. Drugi był Grzegorz Wilkosz z Gimnazjum w Zabierzowie Bocheńskim. Trzecie miejsce zajął Mateusz Michalski z Gimnazjum w Niepołomicach.


Wśród uczniów szkół podstawowych najlepsze wyniki uzyskał Bartosz Gorczyński – uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 w Wieliczce. Na drugim miejscu uplasował się uczeń Szkoły Podstawowej w Biskupicach – Arkadiusz Stryszowski. Trzecie miejsce zajął Mateusz Rybak z Szkoły Podstawowej w Marszowicach. W kategorii zespołowej najlepsza była Szkoła Podstawowa z Zabierzowa Bocheńskiego, następnie Szkoła Podstawowa z Marszowic. Trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej z Gdowa. Zwycięskie drużyny będą reprezentować powiat wielicki w eliminacjach wojewódzkich.

Wszystkie dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci pucharów jak również dwóch rowerów dla zwycięskich drużyn w kategorii zespołowej ufundował Starosta Wielicki Jacek Juszkiewicz. Konsolę do gier oraz dwa aparaty fotograficzne przeznaczył na nagrody dla pierwszych i drugich miejsc w kategorii indywidualnej Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas. Zdobywca pierwszego miejsca w kategorii najlepszego zawodnika z gimnazjum otrzymał konsolę do gier ufundowaną przez Wójta Gminy Biskupice Henryka Gawora. Od Wójta Biskupic najlepsze gimnazja otrzymały także po trzy piłki do gry w nogę. Zwycięzcy trzecich miejsc w nagrodę otrzymali mp3 i mp4, które zakupił Małopolski Kurator.


Firma prywatna przekazała na ręce komitetu organizacyjnego słodki poczęstunek dla każdego uczestnika eliminacji. Nagrody wręczali wicestarosta wielicki Mirosław Mrozowski, wójt Zbigniew Wojas oraz dyrektor gimnazjum Jan Zawała. Nadto z uczestnikami turnieju przeprowadzona została pogadanka na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nad prawidłową organizacją i przebiegiem turnieju czuwało 7 policjantów oraz dwóch pracowników Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce. Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce składa wyrazy podziękowania fundatorom nagród oraz gospodarzowi Panu Dyrektorowi Gimnazjum Janowi Zawale za udostępnienie budynku oraz terenu przyległego na zorganizowanie i przeprowadzenie eliminacji powiatowych oraz przygotowanie posiłków dla uczestników.


 

Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka