hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2019-01-31

Turystyczny hitW minionym roku wielicką kopalnię zwiedził blisko 1 mln 750 tys. turystów z ponad 170 krajów świata. Niesłabnące zainteresowanie podziemnym zabytkiem cieszy, bo oznacza promocję górniczego dziedzictwa Wieliczki i Polski nawet w tak odległych zakątkach Ziemi jak Mauretania czy Vanuatu.


Milion gości w roku 2018 to obcokrajowcy. Najliczniej podziemną Wieliczkę odwiedzili Brytyjczycy (120,5 tys. osób), Niemcy(83,5 tys.), Hiszpanie (82,3 tys.), a także Włosi, Francuzi i Amerykanie. W pierwszej 20-tce znaleźli się również Koreańczycy (13. miejsce) i Chińczycy (17. miejsce).

Dużą popularnością cieszyła się również tężnia solankowa. Wybrało się do niej w ubiegłym roku 195 tys. osób. Z kolei blisko 4 tys. kuracjuszy skorzystało z walorów podziemnego mikroklimatu. Połowę z nich stanowili obcokrajowcy, którzy przyjechali do wielickiego uzdrowiska m.in. z Ukrainy, Rosji, Niemiec, Kanady, Izraela, Gruzji.


Turystyczny hit - zobacz zdjęcia   Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka