hyundai


.


leroymerlin

mazda

Opublikowano: 2021-05-07

Tydzień Bibliotek!„Znajdziesz mnie w bibliotece” to tegoroczne hasłoXVIIITygodnia Bibliotek. Obchody tego święta będą się odbywać w dniach 8 – 15 maja. Jak co roku Wielicka Biblioteka z wielką radością włącza się w jego obchody.


Akcja Tygodnia Bibliotek promuje czytelnictwo i podkreśla rolę bibliotek w społeczeństwie. Bo biblioteki, a także bibliotekarze zmieniają się z każdym rokiem na lepsze. I właśnie takie działania uświadamiają nam jak bardzo jestto ważne i potrzebne nam wszystkim.

Z tej okazji przygotowaliśmy dla czytelników kilka niespodzianek. Z powodu ograniczeń związanych z pandemią nasze działania będą odbywały się hybrydowo. Ale to wcale nie oznacza nudy, wręcz przeciwnie! Dla każdego coś dobrego! Poniżej podajemy program aby sprawdzić, co urozmaici nam czas podczas odwiedzin w bibliotece.

Program:

„I kto to mówi” – loteria dla dzieci z cytatami z książek (Biblioteka Główna)
„Pomyszkuj w naszym Katalogu” - zabawa literacka z nagrodami (Filia Węgrzce Wielkie)
"Bajkowe rebusy dla najmłodszych" (Filia w Śledziejowicach)
"Bajkowy quiz" (Filia os. Krzyszkowice)
Akcja "Wymień się książkami" (Filie w Koźmicach Wielkich, Zabawie, Krzyszkowicach)
Akcja "Uwolnij książkę" (Filia w Chorągwicy)

Ponadto każda osoba, która odwiedzi nasze biblioteki prócz książek otrzyma upominek! I to nie byle jaki! Mądrości z książek nigdy za wiele, a zakładka – wiadomo, nieodłącznym orężem każdego czytelnika być powinna dlatego, kto nas odwiedzi, nie wyjdzie z pustymi rękami.

Są takie dni w roku, kiedy nasza biblioteka otwiera drzwi swojego zaplecza, a konkretniej magazynów. Z tej okazji przygotowaliśmy wydarzenie on-line mające na celu ukazanie naszych zbiorów, tych bardziej wyszukanych, fajnych, nieoczywistych, czasami wydobytych z czeluści magazynów i innych tajnych skrytek. Codziennie przez 7 dni na naszym Facebooku pojawiać się będą prezentacje z cyklu „Igły w stogu siana” ukazujące nasze biblioteczne skarby. I na tym nie koniec, ponieważ mamy jeszcze inne wydarzenia towarzyszące, które Was zainteresują. Wydarzenia te odbędą się w formie on-line. Wszystkie szczegóły znajdują się na Facebooku biblioteki lub na plakacie. Poniżej podajemy program wydarzeń towarzyszących:

11 maja 2021, godz. 18:00 - Warsztaty dla rodziców z cyklu Kierunek: Relacje (Fanpage biblioteki na Facebooku)

13 maja 2021, godz. 17:30 - "Znajdziesz mnie w damskiej torebce" (Fanpage biblioteki na Facebooku)

14 maja, godz. 18:00 - "Książka, Kamera, Akcja!" (Fanpage biblioteki na Facebooku)
do 15 maja - Wystawa "KSIĄŻKA NA LEPSZE JUTRO", której wieliccy bibliotekarze wcielili się w bohaterów literackich (Hol główny Mediateki)

Zapraszamy do wspólnego świętowania!


(kliknij na plakat, aby powiększyć)   
likwidacja szkod komunikacyjnych

mrowkaRenata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka