carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-12-17

Uczniowie z Suchoraby błysnęli w konkursie Odblaskowa Szkoła


Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Suchorabie kolejny raz odniosła sukces stając na podium wojewódzkiego konkursu „Odblaskowa Szkoła”.


Na podstawie analizy sprawozdań uczestników konkursu Zespół Jury składający się z przedstawicieli: Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego) postanowił przyznać jednogłośnie szkole w Suchorabie II miejsce, która jednocześnie została wyróżniona jako najlepsza szkoła w powiecie wielickim. W nagrodę szkoła otrzymała czek wartości 10.000zł.

Zważywszy na poziom i ogrom konkurencji to wielki sukces- mówi szkolny koordynator konkursu. Pokonaliśmy 377 szkół z całej Małopolski Wspólny ważny cel, sprzyjająca atmosfera w szkole, niekonwencjonalne sposoby działania szkoły na rzecz edukacji dla bezpieczeństwa i znaczne wsparcie z strony wielu osób i instytucji okazały się kluczem do sukcesu.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę firmy MAN Trucks za nieocenione wsparcie organizacyjne i finansowe, ogromne zaangażowanie w życie szkoły i udostępnienie po raz kolejny swoich gościnnych progów.

Dziękujemy również gorąco panu Zbigniewowi Dyjachowi, funkcjonariuszowi Komisariatu Policji w Niepołomicach za zaangażowanie i gotowość do dzielenia się swoim doświadczeniem i wiedzą.

Joanna Bajer-nauczyciel 

Uczniowie z Suchoraby błysnęli w konkursie Odblaskowa Szkoła - zobacz zdjęcia

Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku  
Data: 18.09.2021
Lokalizacja: Raciborsko

W sobotę 18 września w Raciborsku odbędzie się Morsztyn Barok Festiwal poświęcony polskiej kulturze baroku: muzyce, literaturze, obyczajom oraz kuchni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 18:00 do kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Raciborsku.
Morsztyn Barok Festiwal w Raciborsku
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza  
Data: 12.09.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wraz z Mediateką - Biblioteką Miejską w Wieliczce zapraszają na drugą edycję Dnia z Historią Średniowiecza pn. „Wehikuł Czasu”, który odbędzie się w niedzielę września przed Wielicką Mediateką.
„Wehikuł Czasu” - dzień z historią średniowiecza