carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2014-05-21

Ul. Legionów już dwukierunkowa i lekkie zamieszanie


Zaledwie kilka godzin temu pisaliśmy o ustawionych wczoraj znakach drogowych na ulicy Legionów, które miały wprowadzić na tej właśnie ulicy ruch dwukierunkowy. Jeszcze dziś rano były one owinięte taśmą. Jednak od godzin przedpołudniowych zostały odsłonięte, a ruch dwukierunkowy zaczął obowiązywać.

ul. Legionów / fot. WieliczkaCity.pl

Jak obecnie wygląda sytuacja? Przede wszystkim nie można parkować samochodów przy Szkole Podstawowej nr 2. Nadal jednak można parkować na niewielkim parkingu przy poczcie. Na ulicy często tworzą się zatory. Wzdłuż Legionów spaceruje strażnik miejski, który zagubionym kierowcom wskazuje drogę i tłumaczy zapewne zmiany w organizacji ruchu. Chociaż patrząc na to co dzieje się czasami na skrzyżowaniu Legionów – Sienkiewicza – Goliana zdecydowanie bardziej ten funkcjonariusz publiczny przydałby się w tym właśnie miejscu do kierowania ruchem, aby zapewnić kierowcom w miarę płynny przejazd przez to skrzyżowanie.

Ul. Legionów już dwukierunkowa i lekkie zamieszanie - zobacz zdjęcia

Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka