.


Opublikowano: 2017-01-24

Ul. Powstania Warszawskiego. Przejście dla pieszych jest, ale… go nie ma.Na początku kwietnia 2016 roku, przystanek „Wieliczka Goliana” w kierunku Krakowa dla linii aglomeracyjnej nr 224 został przeniesiony z zatoki autobusowej na jezdnię na wysokości pobliskiej pizzerii przy ulicy Powstania Warszawskiego.


Wspomniana zatoka od 4 kwietnia 2016 r. znów pełni funkcję parkingu, natomiast przystanek został przeniesiony kilka metrów dalej. W związku z tym, po jakimś czasie zlikwidowano przejście dla pieszych tuż obok nowej lokalizacji przystanku autobusowego. Pasy zostały zamalowane, a po przeciwnej stronie wielickiego Magistratu postawiono słupki z łańcuchami. Zlikwidowano również oznaczenie pionowe przejścia. Wszystko byłoby w porządku, jednak warunki atmosferyczne sprawiły, że pasy znów są widoczne. Obecny stan rzeczy na tym przejściu wprowadza pieszych w błąd. Mieszkańcy często czy to „na pamięć” czy też widząc znów poziome oznakowanie, wchodzą w tym miejscu na ulicę. Zwłaszcza od strony Magistratu gdzie nie ma barierek. Nie jest to do końca bezpieczne. Dostaliśmy kilka zapytań od mieszkańców czy to przejście istnieje czy nie? Również dzisiaj skontaktował się z nami czytelnik z takim samym pytaniem, który też widząc pasy, wszedł na ulicę.

Tak więc, przejście dla pieszych zostało w tym miejscu zlikwidowane w ubiegłym roku i go nie ma. Jednak, aby sytuacja była dla pieszych jasna i nie doszło w tym miejscu do potrącenia należałoby jeszcze raz zamalować pasy, aby nikogo nie wprowadzały one w błąd.

Ul. Powstania Warszawskiego. Przejście dla pieszych jest, ale… go nie ma. - zobacz zdjęcia   

35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022