carrefour


.


leroymerlin

Opublikowano: 2017-12-07

Ul. Sienkiewicza. Dzięki słupkom piesi mają wygodniej, ale samochody parkują na ulicy.20 października rozpoczęły się intensywne prace przy przebudowanie chodnika na ulicy Sienkiewicza. Inwestycja warta około 200 tys. zł. obejmuje nie tylko wykonanie nowego chodnika, ale również montaż słupków uniemożliwiających bezmyślne parkowanie, które przy tej ulicy było codziennością i zmorą zarówno samych kierowców jak i przede wszystkim pieszych.


Na chwilę obecną nowy chodnik oraz słupki antyparkingowe pojawiły się tylko po jednej stronie ulicy. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że piesi mają teraz lepiej, przynajmniej jedną stroną ulicy mogą wreszcie, swobodnie przejść chodnikiem wzdłuż Sienkiewicza, nawet z wózkiem dziecięcym, co do tej pory nie było łatwe, a czasem nawet było to niemożliwe.

Kierowcy natomiast nie mogąc zaparkować na nowym chodniku, parkują samochody na ulicy. Tak jak to widać na powyższym zdjęciu przesłanym do nas przez czytelnika. Jeżeli po drugiej stronie ulicy również pojawią się słupki to będzie lepiej czy gorzej? Dla pieszych na pewno lepiej.

Wiadomo już, że w budżecie gminy na rok 2018 zabezpieczono kolejne 200 tys. zł na przebudowę chodnika po drugiej stronie ulicy. Czy tam również pojawią się słupki uniemożliwiające parkowanie? Tego jeszcze nie wiadomo.

 
Ul. Sienkiewicza. Dzięki słupkom piesi mają wygodniej, ale samochody parkują na ulicy. - zobacz zdjęcia   

Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online  
Data: 27.02.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Miasto i Gmina Wieliczka zaprasza na koncert online Renaty Przemyk. Transmisja z Wielickiej Mediateki rozpocznie się w sobotę 27 lutego o godzinie 18:00. Koncert do obejrzenia na profilu FB Miasta i Gminy Wieliczka
Renata Przemyk w Wielickiej Mediatece - koncert online
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka  
Data: 13.02.2021
Lokalizacja: Siercza

W najbliższą sobotę 13 lutego o 8:30 rozpocznie się akcja charytatywna organizowana przez Oddziały Przedszkolne i całą społeczność Szkoły Podstawowej w Sierczy. Walentynkowy Kiermasz Ciast dla Tymka odbędzie się przy BAZIE, Siercza 1.
Walentynowy kiermasz ciast dla Tymka