hyundai


.mazda

Opublikowano: 2022-04-14

Ul. Szpunara będzie jednokierunkowa i połączona z ul. SłowackiegoW miejscu, które widzimy na powyższym zdjęciu ulica Szpunara ma zostać połączona z ulicą Słowackiego. Plan zakłada również, że ul. Szpunara po przebudowie będzie jednokierunkowa.


Jeszcze w tym miesiącu mają ruszyć prace związane z rozbudową wielickiego ośrodka zdrowia. Zadanie inwestycyjne pn.: „Rozbudowa SPZLO w Wieliczce z przeznaczeniem na Podstawową Opiekę Zdrowotną i Ambulatoryjną Opiekę Specjalistyczną wraz z utworzeniem poradni chorób zakaźnych w związku z powstaniem zagrożeń epidemiologicznych”, zostanie zrealizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj”. W trzykondygnacyjnym budynku, o łącznej powierzchni 1565 mkw. zostaną zlokalizowane gabinety lekarskie, gabinety zabiegowe oraz izolatki dla osób z chorobami zakaźnymi. Na parterze zaplanowana jest rejestracja wraz z poczekalnią oraz osobne wejście dla personelu medycznego. Na I i II piętrze znajdą swoje miejsce gabinety lekarskie, w tym na każdej kondygnacji planowany jest gabinet zabiegowy oraz łącznie 6 izolatek wyposażonych w śluzy i wydzielone łazienki z prysznicem. Nowy budynek zostanie połączony łącznikiem z budynkiem już istniejącym.

W związku z tą inwestycją, przebudowie ulegnie również ul. Szpunara, gdzie problemy ze swobodnym przejazdem czy bezproblemowym znalezieniem miejsca parkingowego od wielu lat graniczy z cudem. Zmodernizowanie układu drogowego w rejonie wielickiego ośrodka zdrowia będzie kosztowało około 5 mln zł. Środki na ten cel Rada Miejska w Wieliczce zabezpieczyła podczas sesji w ubiegłym miesiącu. Obecnie przygotowywana jest dokumentacja ZRID. Plan zakłada budowę nowej drogi, która połączy ulicę Szpunara z ul. Słowackiego. Konieczne będzie wyburzenie jednego budynku. Oba te trakty mają być zmodernizowane, m.in. przebudowany zostanie przystanek naprzeciwko Biedronki, a w pobliżu ośrodka zdrowia mają pojawić się dodatkowe parkingi. Nowy układ drogowy ma być gotowy najpóźniej w marcu przyszłego roku, ale nie wykluczone, że uda się to zrealizować wcześniej – na przełomie 2022/23.


   
20-lecie kabaretu Neo-Nówka  
Data: 20.11.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Kabaret Neo-Nówka świętuje 20-lecie. Popraw sobie humor i zobacz na żywo takie postacie jak: Bogu, Wandzia czy rodzina Paciaciaków. Czegoś takiego jeszcze na polskiej scenie kabaretowej nie było. 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka pozytywnie zaskoczy widza.
20-lecie kabaretu Neo-Nówka
Noc Bibliotek 2021  
Data: 08.10.2021
Lokalizacja: Wieliczka

Koncert, warsztaty dla rodziców, warsztaty żywieniowe dla dzieci, projekcja filmu, pokazy sportowe, gry i zabawy rodzinne, spotkanie z Wojciechem Tochmanem, stoiska wzmacniające odporność to tylko niektóre z atrakcji jakie wielicka biblioteka przygotowała dla Państwa na Noc Bibliotek.
Noc Bibliotek 2021