carrefour
.leroymerlinOpublikowano: 2016-06-03

Ulewa nad Wieliczką – podsumowanieWe wtorek 31 maja 2016 r. strażacy na terenie powiatu wielickiego interweniowali 15 razy, z czego 9 dotyczyło intensywnych opadów deszczu.


Tego dnia niektóre ulice w centrum Wieliczki zamieniły się na jakiś czas w rzeki. Standardowo problem z przejazdem pojawił się pod wiaduktem kolejowym na ulicy Narutowicza, powstało tam małe jezioro. Również skrzyżowanie ulic Szpunara – Limanowskiego w centrum Wieliczki było zalane. Studzienki nie nadążały z odbieraniem wody. Skrzyżowanie zostało zamknięte, strażacy otwarli kratki studzienek, aby zwiększyć przepływ wody. Woda dała o sobie znać również na ulicy Goliana, tam jak i również przy ulicy Piłsudskiego doszło do podtopień budynków mieszkalnych. Strażacy z piwnicy wypompowywali wodę za pomocą pompy. Zalane zostało również pomieszczenie produkcyjne jednej z firm znajdującej się w Czarnochowicach. Tam również interweniowali strażacy, wypompowując wodę sięgająca na wysokość 10 cm.

Ulewa nad Wieliczką – podsumowanie - zobacz zdjęcia


   
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022