.


Opublikowano: 2017-03-16

Urząd Skarbowy w Wieliczce o akcji „Szybki PIT” w naszym regionie



Szybki PIT to kampania informacyjna Ministerstwa Finansów, która wspiera podatników przy rozliczeniu rocznego zeznania podatkowego (PIT). Akcja odbędzie się już po raz dziewiąty i obejmie swoim zasięgiem całą Polskę. Małopolskie urzędy skarbowe przygotowały wiele udogodnień dla swoich podatników, które pomogą im rozliczyć się z podatku


Dlaczego Szybki PIT? Bo składając PIT przez Internet, można zrobić to naprawdę szybko. Dodatkowo jest to proste i bezpieczne, a jednocześnie oszczędza czas i pieniądze. Nie trzeba przy tym drukować formularza, wypełniać go odręcznie czy kupować znaczka pocztowego.

W ramach tegorocznej akcji przygotowano dla podatników wiele udogodnień oraz narzędzi ułatwiających rozliczenia:

• w Urzędzie Skarbowym w Wieliczce na Sali Obsługi /parter/ jest dostępne specjalne stanowisko komputerowe, umożliwiające wysłanie deklaracji drogą internetową,
• 13, 20 i 27 kwietnia w Ministerstwie Finansów będą odbywać się dyżury telefoniczne, w czasie których eksperci odpowiedzą na pytania podatników,
• 8 kwietnia - Dzień Otwarty w Urzędzie Skarbowym w Wieliczce zaplanowano w godzinach 9.00 – 13.00.
W tym dniu będzie również czynna kasa, w godzinach 9.00 – 13.00.
• 27 i 28 kwietnia oraz 2 maja, gdy jak co roku panuje wzmożony ruch w urzędach, Urząd Skarbowy w Wieliczce będzie czynny do godziny 18.00,
• bezpłatne szkolenia dla podatników dotyczące rozliczeń PIT prowadzone są w US Wieliczka co czwartek w godzinach 10.00 – 12.00,
• plakaty i broszury informacyjne, które promują wiedzę na temat rozliczeń czy aktualnych ulg podatkowych rozmieszczono na Sali Obsługi na parterze,


• w celu uproszczenia i udogodnienia złożenia zeznania podatkowego za rok 2016 zostały we współpracy z lokalnymi władzami zorganizowane punkty elektronicznego przesyłania zeznań:
- w Gminie Biskupice – w dniu 5 kwietnia, w godzinach: 9.00 – 15.00
- w Gminie Gdów – w dniu 12 kwietnia, w godzinach: 10.00 – 16.00
- w Gminie Kłaj – w dniu 19 kwietnia, w godzinach: 10.00 – 16.00
- w Niepołomicach – w dniu 26 kwietnia, w godzinach: 10.00 – 16.00.

Strona kampanii zawiera aktualności, broszury informacyjne Ministerstwa Finansów, informacje o sposobach rozliczeń rocznych przez Internet oraz wyszukiwarkę urzędów skarbowych. Z kolei na Portalu Podatkowym wszyscy zainteresowani znajdą m.in. aktualne formularze czy skorzystają z usługi PFR, czyli wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego. Mogą również zadać pytanie dotyczące swojego zeznania podatkowego.

Akcja będzie też obecna na Facebooku


Naczelnik Urzędu Skarbowego w Wieliczce przypomina, że w 2017 r. 30 kwietnia jest dniem wolnym od pracy (niedziela), dlatego też ostatni dzień składania zeznań przypada na 2 maja.
Wszystkie informacje o akcji „Szybki PIT” będą dostępne również na stronie: www.malopolskie.kas.gov.pl




   









35 lat Orkiestry Dętej Podstolice  
Data: 25.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

25 września w hali sportowej Solnego Miasta odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Dętej „Podstolice”, podsumowujący 35 lat działalności orkiestry.
35 lat Orkiestry Dętej Podstolice
Wehikuł Czasu 2022  
Data: 18.09.2022
Lokalizacja: Wieliczka

18 września Mediateka-Biblioteka Miejska w Wieliczce zaprasza na kolejną, trzecią już edycję „Dnia z Historią Średniowiecza – Wehikuł Czasu”. Tym razem przybliżymy historię schyłku średniowiecza, jakim był wiek XV.
Wehikuł Czasu 2022